Europejska Akademia Jazzu: Łukasz Pawlik Quartet & Mike Stern & Leni Stern
Muzyka i taniec

Europejska Akademia Jazzu: Łukasz Pawlik Quartet & Mike Stern & Leni Stern

  • Wydarzenie archiwalne: 10.09.2022
Miejsce:
Centrum Artystyczne ELJAZZBydgoszcz, Kręta 3
Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz zaprasza na ikoncert dziesiątej edycji EUROPEJSKIEJ AKADEMII JAZZU - Kujawy/Pomorze, który odbędzie się w klubie Eljazz w Bydgoszczy.  Skład Łukasz Pawlik Quartet & Mike Stern to kolejna odsłona współpracy między Łukaszem Pawlikiem a amerykańską legendą jazzowej gitary Mike’iem Sternem, zapoczątkowanej gościnnym udziałem Sterna w nagraniach płyty „Lonely Journey” Pawlika, wydanej w 2016 roku.

Bilety 80zł - do nabycia w klubie Eljazz po godz. 17.00 (płatność gotówką)

Mike Stern – jeden z najbardziej cenionych gitarzystów w swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. Wydał 16 autorskich płyt (sposó roó d ktoó rych 6 otrzymało nominację do nagrody Grammy). Elektryzujący solista, którego oszałamiająca wirtuozeria łączy w sobie moc rocka, fusion z wyszukaną harmonią jazzową , zabarwioną nieodłącznym bluesowym rysem. Posiada umiejętność stałego uatrakcyjnienia biegu zdarzeń każdego koncertu, bądź jam session przywołując na myśli skojarzenia ze swoimi gitarowymi idolami, takimi jak Jimi Hendrix, Wes Montgomery, Jim Hall i Albert King.

Łukasz Pawlik urodził się w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Rodzice są koncertującymi pianistami, odnoszącymi znaczne sukcesy w działalności  zawodowej. Matka Jolanta jest cenioną kameralistką, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, natomiast ojciec – Włodek Pawlik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w Polsce, pierwszym polskim jazzmanem uhonorowanym nagrodą Grammy. Dorastając w takich warunkach, Łukasz już od wczesnego dzieciństwa oswajał się z muzyką klasyczną, jak i jazzową, wcześnie rozpoczynając edukację muzyczną. Pierwszymi instrumentami, po które sięgnął były fortepian i perkusja, jednak rodzice zdecydowali, aby rozpoczynając naukę w szkole podstawowej zajął się wiolonczelą. Związek z tym instrumentem trwa do dziś.

Źródło: Centrum Artystyczne ELJAZZ

Centrum Artystyczne ELJAZZ

ul. Kręta 3
85-117 Bydgoszcz
tel.:52 322 15 74