Etnowyprawka Malucha: Kapusta
Dla dzieci  /  Dziedzictwo  /  Edukacja

Etnowyprawka Malucha: Kapusta

  • Wydarzenie archiwalne: 26.11.2021
Miejsce:
Muzem EtnograficzneToruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza w piątek 26 listopada o godz. 10.00 na „Etnowyprawkę Malucha: Kapusta”. To zajęcia z cyklu adresowanego do małych dzieci (od 6 miesięcy do 3 lat)  i ich opiekunów.


Jednym z głównych składników dawnego wiejskiego menu była kapusta. Dlatego w  listopadzie ruszymy tropem tego warzywa. Poznamy barwy i kształty kapuścianych główek. Będziemy je turlać, odrywać ich liście i sprawdzać co mają w środku. Dowiemy się po co gospodynie je szatkowały, a potem udeptywały nogami. Może sami spróbujemy swoich sił w tych pracach? Zbadamy czym się różnią kapusta surowa, gotowana i kiszona. Jak zwykle nie zabraknie elementów wokalnych.


Prowadzenie: dr Olga Kwiatkowska. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież na przebranie dla dziecka i dorosłego. Park Etnograficzny w Toruniu i pawilon. Bilety: 25 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun), obowiązują wcześniejsze zapisy (do 24 listopada, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl).Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Wały gen. Sikorskiego 19
87-100 Toruń
tel. 56 622 80 91

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Park Etnograficzny

dzisiaj
⟶ DO 12.02

Szopki krakowskie – wystawa

31
stycznia (wtorek), godz. 12:00

Ferie w MET