Logo partnera
Dziedzictwo  /  Edukacja

EtnoMOB – Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej

  • Wydarzenie archiwalne: 09.02.2022
Miejsce:
Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4
Dziewiątego lutego przypada Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej. Z tej okazji zapraszamy do poznania naszych zbiorów etnograficznych, tym razem dosłownie od kuchni, ponieważ spotkanie poświęcone będzie zagadnieniu lokalnych kulinariów. Odbędzie się ono przy wystawie „Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu”. Poprowadzi je kuratorka projektu – Anna Kornelia Jędrzejewska.

Zapraszamy również do udziału w warsztatach edukacyjnych, podczas których uczestnicy poznają różne przyprawy wraz z ich fascynującą historią. W trakcie spotkania stworzymy własne mieszanki. Zgłoszenia: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl; tel. 885 905 284

Program:

17.00 - 18.00 –  "Etnografia „od kuchni”. Kulinarne tradycje Bydgoszczy i regionu – wykład i oprowadzanie po wystawie „Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu” (wstęp do muzeum: bilet ulgowy)
18.00 - 19.00 – W poszukiwaniu smaków i aromatów – warsztaty edukacyjne (wstęp do muzeum – warsztaty: 10 zł/os., obowiązują zapisy)

 

 

Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 52 53 555