ESKAPADA po Kujawach i Pomorzu
Dziedzictwo

ESKAPADA po Kujawach i Pomorzu

  • Wydarzenie archiwalne: 24.04.2022
Miejsce:
Muzeum w BiskupinieBiskupin
ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem, to największe w Polsce święto wycieczek. Przez dwa wiosenne dni wspólnie odkrywamy nasze piękne i spokojne województwo. Jest to tym ważniejsze teraz, gdy zaskakują nas przerażające wydarzenia wojenne. W naszym kochanym Kujawsko – Pomorskiem chcemy w tym roku przywitać specjalnych gości, których tak wielu ostatnio do nas przybyło. Wybrane oprowadzania odbędą się w języku ukraińskim.

Najważniejsza impreza krajoznawcza w Kujawsko-Pomorskiem, ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem, odbędzie się w tym roku w nowym terminie: 23 i 24 kwietnia. Wiosenny termin wydarzenia to odpowiedź na sugestie uczestników i organizatorów. ESKAPADA zostanie przeprowadzona w wypracowanej przez lata formule: przez cały weekend będzie można zwiedzać największe atrakcje regionu z przewodnikami za darmo (lub za symboliczną opłatą).

W programie hity poprzednich edycji i miejsca mniej znane – czekające na odkrycie. Zobaczymy zabytki historyczne i atrakcje przyrodnicze. Program przygotowują eksperci – regionalni przewodnicy z kilkudziesięciu organizacji krajoznawczych z całego województwa. Dzięki nim ESKAPADA to wyjątkowa okazja, by odkrywać naszą konstelację dobrych miejsc.

Trasa zwiedzania obejmuje wszystkie części tematyczne tego wyjątkowego miejsca. Podczas zwiedzania dowiemy się, jak wyglądała historia ludzi zamieszkujących to miejsce w okresie od końca epoki kamienia do początków państwa Polskiego. To kilkanaście tysięcy lat historii, której poznanie będzie emocjonującym i pouczającym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji (TUTAJ) oraz uiszczenia symbolicznej opłaty 1 zł (przy wejściu).
O programie, dodatkowych atrakcjach i konkursach organizatorzy będą informowali na bieżąco na stronie internetowej www.eskapada-z-przewodnikiem.pl oraz profilu na platformie Facebook.

Koordynatorem akcji jest Urząd Marszałkowski, a jego partnerami są Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, a także organizacje pozarządowe, gminy, uczelnie oraz przedsiębiorstwa z terenu całego regionu.

Źródło: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Biskupin 3
88-410 Biskupin
tel.: 52 302 50 55

Powiązane wydarzenia