EkoFerie w Bibliotece u Bełzy: Jeden raz to dla mnie za mało
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Inne  /  interdyscyplinarne

EkoFerie w Bibliotece u Bełzy: Jeden raz to dla mnie za mało

  • Wydarzenie archiwalne: 19.02.2024
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24

EkoFerie w Bibliotece u Bełzy 2024

Czysta Bydgoszcz i WiMBP w Bydgoszczy serdecznie zapraszają na ekologiczne zimowe EkoFerie dla najmłodszych! Przygotujcie się na niezapomniane miniwykłady i kreatywne warsztaty recyklingowe, które odbędą się od 19.02 do 23.02 w Bibliotece Głównej na Starym Rynku 24. 

Co Ciebie czeka:

  • fascynujące miniwykłady na temat ekologii
  • interaktywne warsztaty recyklingowe
  • stworzenie unikalnych dzieł sztuki z materiałów recyklingowych
  • edukacja o ochronie środowiska w przyjazny dla dzieci sposób
  • darmowy udział, dzięki wsparciu Miasta Bydgoszcz

Aby wziąć udział, konieczne są zapisy! Miejsca są ograniczone, więc nie zwlekaj! Zajęcia będą odbywać się w Bibliotece Głównej (Stary Rynek 24), w godzinach od 10.00 do 13.00.

Program:

• 19.02.2024 – Jeden raz to dla mnie za mało – miniwykład i warsztaty recyklingowe.
Świat jest pełen jednorazowych przedmiotów, które po zużyciu zaśmiecają środowisko. Przyjdź i przekonaj się, jak zapobiegać ich nadmiarowi. Podpowiemy, czym zastąpić foliowe worki i plastikowe opakowania. Podczas warsztatów stworzymy niepowtarzalne wielorazowe pojemniki, nie tylko ekologiczne, ale i w supermodnych kształtach.  

• 20.02.2024 – Alarm! Najwyższy stopień zagrożenia dla Ziemi – miniwykład i warsztaty recyklingowe.
Coraz częściej organizacje ekologiczne alarmują o pogarszającym się stanie naszej planety. Podczas miniwykładu dowiemy się, które gatunki zwierząt są najbardziej zagrożone, jak zmienia się klimat, a przede wszystkim - jak możemy przeciwdziałać niszczeniu środowiska. W trakcie warsztatów natomiast wykonamy zimowe miasteczka z materiałów recyklingowych.

• 21.02.2024 – Dieta przyjazna człowiekowi i planecie – miniwykład i warsztaty recyklingowe.
Nasze lodówki są pełne jedzenia, często także nie jesteśmy nawet w stanie go przejeść. Czy zastanawialiście się skąd ono pochodzi? Gdzie powstaje żywność, którą możemy kupić w sklepach? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas miniwykładu. Na warsztatach wspólnie wykonamy nietypowe kuchenne dekoracje – tryptyki z… przeterminowanych sypkich produktów spożywczych. Kto powiedział, że żywności nie można wykorzystać do tworzenia sztuki?

• 22.02.2024 – Zrób sobie grę – miniwykład i warsztaty recyklingowe.
Zabawki, ach te zabawki… Czy naprawdę musimy je kupować? Czym bawiono się dawniej i w co grano? Według opowieści dziadka kiedyś wystarczyło kółko na kijku i biegało się wokół domu przez cały dzień. Wydaje się to strasznie nudne, ale może da się znaleźć jakąś alternatywę? Jak zastąpić drogie „gotowce” ze sklepów, a jednocześnie świetnie się bawić i być bardziej ekologicznymi? Dajcie się ponieś fali kreatywności i stwórzcie z nami wymarzone ekozabawki. Superfrajda dla małych i dużych gwarantowana!

• 23.02.2024 – Podbiegunowe zoo – miniwykład i warsztaty recyklingowe.
Gdzie jest najzimniejsze miejsce na Ziemi i kto je zamieszkuje? Czy pingwin to ryba czy ptak? Jakiego koloru jest sierść niedźwiedzia polarnego i gdzie żyją foki? Posłuchaj o tych niesamowitych stworzeniach, poznaj ich zwyczaje i liczne problemy, do których często przyczyniliśmy się my - ludzie. Na warsztatach wykonamy podbiegunową minimakietę z materiałów recyklingowych – nie zabraknie nawet… lodowców z płyt CD i styropianu.

Liczba miejsc ograniczona – wyłącznie na ZAPISY: +48 512 806 564. Zapisy na zajęcia od 12.02.2024!

Kto dołączy do naszej ekologicznej przygody?! 

 

 

Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 200

Powiązane wydarzenia

20
kwietnia (sobota), godz. 11:00–13:00

678. urodziny Bydgoszczy – familijne warsztaty recyklingowe

22
kwietnia (poniedziałek)
⟶ DO 27.04

Wiosenna wymiana kwiatów – plantcrossing

22
kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00

12. Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA”