EDD2023: Uroczystość wręczenia medali Hereditas Saeculorum
Dziedzictwo

EDD2023: Uroczystość wręczenia medali Hereditas Saeculorum

  • Wydarzenie archiwalne: 12.09.2023
Miejsce:
Muzeum Handlu Wiślanego FLIS - Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w GrudziądzuGrudziądz, Wodna 3

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, 12 września 2023 roku, w Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu odbędzie się uroczystość wręczenia nagród w konkursie MUSEJON oraz wręczenie medali Hereditas Saeculorum – nagród za najlepsze i najważniejsze realizacje konserwatorskie i restauratorskie.

Konkurs „MUSEJON Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku” ma na celu wyróżnienie najlepszych przedsięwzięć muzealnych w naszym regionie oraz docenienie codziennej pracy i zaangażowania muzealników.

Medale Hereditas Saeculorum są nagrodą w konkursie „Dziedzictwo Wieków”. W tym roku odbyła się jego XII edycja. Celem konkursu jest wyróżnienie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkach województwa kujawsko-pomorskiego, cechujących się wysoką jakością oraz szczególną dbałością o kompleksowe przywrócenie im świetności i utrwalenie ich kulturowej formy. Ponadto konkurs ma na celu promocję dobrych wzorów realizacji prac przy zabytkach oraz uhonorowanie autorów szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: I – dla wykonawców prac; II – dla osób lub instytucji posiadających szczególne osiągnięcia w dziedzinie opieki nad zabytkami i ochrony zabytków.Wstęp na zaproszenie.

Organizator: Urząd Marszałkowki Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu – Departament Kultury i Dziedzictwa NarodowegoŹródło: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Wodna 3
86-300 Grudziądz
tel.: 56 465 90 63