Logo partnera
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Dziedzictwo

EDD 2022: Łączą nas twórcze pasje – spotkanie ze sztuką w Książnicy Kopernikańskiej

  • Wydarzenie archiwalne: 17.09.2022
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
W sobotę, 17 września, po raz kolejny obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku pod hasłem "połączeni dziedzictwem". A ponieważ łączą nas twórcze pasje naszym partnerem jest Villa z Pasją - centrum aktywności lokalnej i ulubione miejsce spotkań torunian w każdym wieku. Oto, co wspólnie z Villą przygotowaliśmy z okazji EDD:

  • Warsztaty artystyczne dla dzieci. W trakcie zajęć wykonamy makramowe breloczki; stworzymy kolorowe mandale na papierze; puścimy wodze fantazji i sprawdzimy, co uda nam się wyczarować z kółek. Warsztaty potrwają od godz. 14.00 do 16.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

  • A ponieważ sztuka potrafi rozpalić w człowieku - zwłaszcza tym młodym - artystyczny żar, w trakcie spotkania pojawi się szczególna atrakcja - ambulans straży pożarnej. Dzieciaki z bliska obejrzą jego wyposażenie i sprzęt używany przez strażaków podczas akcji ratowniczych.

  • Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Książnicy Kopernikańskiej zwieńczy otwarcie wystawy "Każdy ma swoje Bydgoskie Przedmieście", którą przygotowała Maria Koral. Wernisaż rozpocznie się o godz. 16.00.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.:56 622 66 42