Logo partnera
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Literatura

Dzień z Agatą Romaniuk i "Kocią szajką"

  • Wydarzenie archiwalne: 04.11.2022
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Bydgoszcz, Stary Rynek 24
Znacie koty z Cieszyna, które zawładnęły wyobraźnią dzieci, przynajmniej tych od 4. do 10. roku życia? Komandos, Morfeusz, Bronka, Lola, Poziomka, Piksel 1, Piksel 2... to koty, bohaterowie detektywistycznej serii książek dla dzieci, które w tempie PODEJRZANIE SZYBKIM (to wymaga Waszego śledztwa) tworzy Agata Romaniuk, znana wielu dorosłym czytelnikom, pisarka, socjolożka z doktoratem z IFiS PAN i reporterka, publikująca m.in. w “Dużym Formacie”, “Piśmie” i “Przekroju”. Książek, z których już w pierwszej zniknięcie śledzi z cieszyńskiego sklepu urasta do rangi ZBRODNI, młodzi czytelnicy mogli poznać już 4, a teraz NADCHODZI część piąta, której akcja sięga do Torunia, a wraz z nią, DO BYDGOSZCZY, przybywa Autorka. Przybywajcie i WY, może uda nam się ZDJĄĆ JEJ ODCISKI PALCÓW i zbadać, co Agata Romaniuk i stworzona przez nią KOCIA SZAJKA mają wspólnego z naszym regionem, Toruniem i FAŁSZERZAMI PIERNIKÓW.
"Kocią szajkę i fałszerzy pierników" oraz poprzednie części książek będzie można kupić na spotkaniach, tak by nawet osoby dotąd ich nie znające mogły dowiedzieć się, czy szajka kotów jest szajką przestępców, czy może raczej grupą detektywów. Kto nie będzie mógł kupić, stanie przed szansą wypożyczenia, bo spotkamy się w gościnnych murach pięknej biblioteki.


WSTĘP NA KAŻDE ZE SPOTKAŃ JEST NIEODPŁATNY, ale na niektóre OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

Zapraszamy grupy dzieci szkolnych (najlepiej z klas 1-3) i przedszkolnych (sześciolatków) oraz rodziców z dziećmi na szereg spotkań:


  • 9.30 -10.30 i 12.30-13.30 WARSZTATY wokół "Kociej szajki i fałszerzy pierników" prowadzone przez Lucynę Brzezinską Eluszkiewicz, laureatkę w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa. ZAPISY grup szkolnych lub przedszkolnych, decyduje kolejność zgłoszeń, na adres: tuczytam@op.pl, w temacie piszcie: grupa, warsztat.

  • 11.00-12.00 SPOTKANIE DZIECI Z AGATĄ ROMANIUK, ZAPISY grup szkolnych lub przedszkolnych, decyduje kolejność zgłoszeń, na adres: tuczytam@op.pl, w temacie piszcie: grupa, spotkanie

  • 17.00 -18.30 SPOTKANIE RODZICÓW I DZIECI Z AGATĄ ROMANIUK, prowadzone przez Lucynę Brzezinską-Eluszkiewicz, połączone z podpisywaniem książek przez Autorkę. TEJ CZĘŚCI PROGRAMU NIE DOTYCZĄ ZAPISY. PO PROSTU, BĄDŹCIE.


Miejsce spotkania: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Stary Rynek 24.


Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 225