Dzień Babci i Dziadka w MOB
Dziedzictwo

Dzień Babci i Dziadka w MOB

  • Wydarzenie archiwalne: 22.01.2022
Miejsce:
Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4

Dziadek i babcia kochają bezwarunkowo i zawsze wszystko zrozumieją. Bydgoskie Muzeum Okręgowe zaprasza dziadków z wnukami do świętowania przygotowując specjalny program.

Warto wiedzieć, że największą rangę dni babci i dziadka mają w USA, gdzie są świętem oficjalnie zatwierdzonym przez Kongres i prezydenta. W Polsce pomysł Dnia Babci pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie"  w 1964 roku, a rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański". W roku 1966 również "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia Dniem Babci. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Te magiczne dni można będzie świętować również w naszym muzeum.

W programie:

22 stycznia (sobota)

godz. 12.00 – 14.00 - Spichrze nad Brdą – ul. Grodzka 7-11; Warsztaty kulinarne – Tworzymy aromatyczne mieszanki przypraw! (dla osób indywidualnych, rodzin; wstęp do muzeum warsztaty – 10 zł;  zapisy: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl ; tel. 885 905 284)

godz.13.00, Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4; Warsztaty z cyklu „Kaligrafia w Muzeum”. Uncjała - wstęp do stalówki ściętej (Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zakupu biletów. Wstęp do muzeum - warsztaty: 35 zł; kontakt: nauka@muzeum.bydgoszcz.pl)

godz. 14.30, Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11, „Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu” – kuratorskie oprowadzanie po wystawie; wstęp do muzeum 6 zł

 

Dodatkowo w dniach: 21 – 22 stycznia na wystawy „Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu” oraz „Od princeski do New Look. Ubiory damskie z kolekcji Adama Leja” obowiązuje bilet eventowy w cenie 5 zł.

Obydwie ekspozycje na pewno zainspirują seniorów do ciekawych opowieści, dzięki którym wnuczkowie poznają wycinek świata z ich młodości. Na pierwszej z wystaw mogą doświadczyć zapomnianych smaków. Z kolei wystawa modowa daje pole do popisu babciom lubiącym fantazyjnie stroić swe małe szczęścia. 



Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy