Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu: Jan Vermeer – Nalewająca mleko
Wstęp wolny

Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu: Jan Vermeer – Nalewająca mleko

  • Wydarzenie archiwalne: 31.05.2023
Miejsce:
Młyn KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Jednego Obrazu (DKJo!) odbędzie się 31 maja 2023 r. o godzinie 18:30 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Tym razem tematem naszej dyskusji będzie jeden z najbardziej znanych obrazów Jana Vermeera - Nalewająca mleko.

Czy zastanawialiście się, dlaczego ten obraz jest tak wyjątkowy i popularny w świecie sztuki? Czy wiecie, że powstał w XVII wieku i jest przechowywany w Rijksmuseum w Amsterdamie? Czy próbowaliście zrozumieć wymową malowidła? Czy jest to jedynie naturalistyczna scena rodzajowa, czy może zaklęta w kolorach historia erotyczna?

Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie z prowadzącym DKJo! Łukaszem Wudarskim, który pomoże nam odczytać sekrety dzieła Vermeera. Razem przeanalizujemy styl i technikę malarską artysty oraz przyjrzymy się poszczególnym detalom obrazu. W DKJo! nie ma miejsca na skomplikowane terminy i pojęcia – skupiamy się na poznawaniu i interpretowaniu dzieł sztuki w sposób przystępny i ciekawy dla każdego.

Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu to także doskonała okazja do spotkania się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, wymiany poglądów oraz wzbogacenia swojej wiedzy. Tutaj każda opinia jest wartościowa, każda może otworzyć drzwi do kolejnych rozważań na temat symboliki i znaczeń ukrytych w obrazie.

Zapisz się już dziś i razem przeżyjemy fascynującą podróż przez świat sztuki!

Wstęp wolny. Wymagane zapisy.
Liczba miejsc ograniczona

Miejsce: Toruń ul. Kościuszki 75-77 - sala 407 (IV piętro)
Pinezka na mapach Google: https://goo.gl/maps/EsLRKRLndcEp7t6L9

Spotkanie poprowadzi Łukasz Wudarski.REGULAMIN WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH WOAK

 

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35