Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu: Diego Velazquez – Panny Dworskie
Wstęp wolny  /  Edukacja  /  Sztuki wizualne

Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu: Diego Velazquez – Panny Dworskie

  • Wydarzenie archiwalne: 19.04.2023
Miejsce:
Młyn KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77

Kolejny Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu (DKJo!) odbędzie się 19 kwietnia 2023 o godzinie 18:30. Tym razem tematem naszej dyskusji będzie jedno z najważniejszych dzieł hiszpańskiego malarza Diego Velazqueza - Panny dworskie.


Czy wiesz, że obraz ten powstał w XVII wieku i znajduje się obecnie w muzeum Prado w Madrycie? Czy zastanawiałeś się kiedyś, co skłoniło Velazqueza do namalowania tych kobiet na tle dworskiego wnętrza? Czy podejrzewasz, że w tej kompozycji kryje się więcej niż tylko zwykły portret? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz podczas naszej dyskusji!


Zapraszamy do uczestnictwa zarówno osoby, które interesują się sztuką, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malarstwem. W DKJo! nie ma bowiem miejsca na skomplikowane terminy i pojęcia – skupiamy się na poznawaniu i interpretowaniu dzieł sztuki w sposób przystępny i ciekawy dla każdego.


Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu to doskonała okazja do spotkania się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, wymiany poglądów oraz wzbogacenia swojej wiedzy na temat sztuki. Zachęcamy do zgłaszania chęci udziału już teraz, abyśmy razem mogli odkryć tajemnice „Panien dworskich” i poznać różne interpretacje tego dzieła.


Zanim rozpoczniemy dyskusję, pokrótce poznamy tło historyczne i fakty, które ułatwią nam późniejszą rozmowę. Po tym wstępie zacznie się najciekawsze. Będziemy starali się wspólnie zrozumieć dzieło Velazqueza. Tutaj każda interpretacja jest dopuszczalna. Każde opinia możliwa do wygłoszenia. Co z tego wyjdzie? Nie wiemy… Jedno jest pewne: będzie ciekawie, czasem pewnie dość głośno, ale zawsze z szacunkiem dla drugiego człowieka i jego wypowiedzi.


Wstęp wolny. Wymagane zapisy.
Liczba miejsc ograniczona

Miejsce: Toruń ul. Kościuszki 75-77 - sala 407 (IV piętro)

Spotkanie poprowadzi Łukasz Wudarski.REGULAMIN WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH WOAK

 

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35