Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu: Ambasadorowie- Hans Holbein mł.
Wstęp wolny  /  interdyscyplinarne

Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu: Ambasadorowie- Hans Holbein mł.

  • Wydarzenie archiwalne: 22.03.2023
Miejsce:
Toruń ul. Kościuszki 75-77Toruń, ul. Szpitalna 8
Kolejne DKJo! poświęcone będzie Ambasadorom, obrazowi który został stworzony przez  to Hansa Holbeina Młodszego.

Obraz znajduję się w National Gallery w Londynie i jego odczytanie wciąż sprawia historykom sztuki trudności. Przedstawia dwóch mężczyzn, którzy reprezentują elity intelektualne i naukowe Europy w XVI wieku. Z lewej strony stoi Jean de Dinteville, francuski ambasador w Anglii, a po prawej stronie George de Selve, dyplomata z Tuluzy Co może symbolizować malowidło? Czym są te wszystkie skomplikowane przedmioty i symbole znajdujące się na półkach za postaciami? I wreszcie co to za dziwny przedmiot namalowany na pierwszym planie pomiędzy postaciami?

Zapraszamy do dyskusji na temat tych i innych ciekawych aspektów "Ambasadorów". Każdy uczestnik będzie miał okazję przedstawić swoją interpretację i wziąć aktywny udział w dyskusji. Całość spotkania będzie moderować Łukasz Wudarski.

Dyskusyjny Klub Jednego Obrazu to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat sztuki i wymiany opinii z innymi pasjonatami. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem historii sztuki, artystą czy po prostu miłośnikiem sztuki, serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Wstęp wolny. Wymagane zapisy.
Liczba miejsc ograniczona

Miejsce: Toruń ul. Kościuszki 75-77 - sala 407 (IV piętro)

Spotkanie poprowadzi Łukasz Wudarski.

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35