Dyskusyjny Klub Filmowy
Film

Dyskusyjny Klub Filmowy

  • Wydarzenie archiwalne: 16.05.2024
Miejsce:
Centrum Kultury TeatrGrudziądz, Teatralna 1

godz. 18.00 Nieprzemijalny – Flaczyński i Napierski godz. 20.00 Reetz – przegląd festiwalowy W majowe popołudnie wszystkich miłośników X muzy zapraszamy na wyjątkowy wieczór filmowy, gdzie bohaterami będą „LUDZIE z Grudziądza”. W pierwszej części zaproponujemy dokument Nieprzemijalny, którego współreżyserem jest Kamil Napierski, a bohaterem grudziądzki himalaista Lech Flaczyński. Natomiast w drugiej części wieczoru Bartosz Reetz zaprosi nas na pokaz kilku etiud filmowych, nagrodzonych podczas warszawskiego festiwalu „Tramway Film Festival”.

*************************

„Nieprzemijalny” film dokumentalny Życie jest za krótkie, żeby tkwić w bezruchu

Życie 72-letniego himalaisty zmienia się po tragicznym wypadku w górach. Pomimo dramatycznych przeżyć stara się udowodnić, że życie jest za krótkie, żeby trwać w bezruchu. Lech Flaczyński jest laureatem Nagrody Wiecznie Młodzi. Twórcy o filmie: Przedstawiamy Wam film Nieprzemijalny - niezwykłą opowieść o nieustraszonych himalaistach, Lechu i Wojciechu Flaczyńskich. Przygotujcie się na podróż pełną emocji i wyzwań, jakie stawia przed nami górska (lecz nie tylko) przyroda. W filmie śledzimy losy ojca i syna, których życie zmienia się nieodwracalnie po ich ostatniej, najtrudniejszej wyprawie na ośmiotysięcznik Makalu. To nie tylko historia o pasji do gór, ale także o rodzinnych więziach, budowanych w ekstremalnych warunkach. Przekonajcie się sami, kim jest tytułowy Nieprzemijalny, jakie tajemnice kryje góra Makalu i czy można wygrać z upływającym czasem... Premiera odbyła się 12 lutego, na antenie TVP1. Dziś zapraszamy na pokaz w Dyskusyjnym Klubie Filmowych, a po seansie na spotkanie z Lechem Flaczyńskim – jednym z bohaterów opowieści i Kamilem Napierskim – współreżyserem filmu. reżyseria: Kamil Napierski, Anna Bucholc scenariusz: Aleksandra Grabowska, Monika Michałowicz montaż: Arkadiusz Wojdyga, Olga Bejm zdjęcia: Jan Kubica, Kamil Napierski, Bartek Błędowski, Desi Kunsa kierownik planu: Bartłomiej Kujda opieka artystyczna: Tadeusz Król korekcja barwna: Melania Zając produkcja: SuperConic postprodukcja: CineLine eDelivery koprodukcja: TVP S.A. udźwiękowienie: Wojciech Mularczyk, Andrzej Milanowski (TVP S.A.)

************************************

Człowiek z Grudziądza Bartosz Reetz. Człowiek, który kocha kino i tworzy filmy, kolejny raz zaprasza nas do swojego filmowego świata. W ubiegłym roku jesienią zorganizował swój pierwszy autorski festiwal Tramway Film Festival, gdzie znalazło się miejsce na kino nieoczywiste, trochę niepopularne – jednak piękne, pełne wrażliwości i artystycznego spojrzenia. Jak mówi sam Bartosz: „Pomysł zorganizowania Tramwajowego Festiwalu Filmowego zrodził się z osobistej potrzeby wypełnienia pustki po prezentacji kina studyjnego, zwłaszcza filmu eksperymentalnego, eseju i hybrydy, które do tej pory było w Polsce zaniedbywane. Festiwal ma na celu promowanie świadomego, oryginalnego i innowacyjnego kina artystycznego, a zwłaszcza twórczości autorów filmów krótkometrażowych z całego świata; będzie to przestrzeń, która przywróci kino krótkie na właściwe miejsce i odkryje nowych twórców.” Po warszawskiej edycji festiwalu Dyskusyjny Klub Filmowy w Grudziądzu będzie kolejnym miejscem, gdzie będzie można zobaczyć nagrodzone filmy, etiudy. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w kinie eksperymentalnym, nieoczywistym. O wybranych filmach osobiście opowie Bartosz Reetz, który będzie naszym gościem w czasie tego wieczoru. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu: Bartosz Reetz Organizator: Fundacja Editions Spotkania Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Pełna Sala Więcej informacji: https://www.facebook.com/TramwayFilmFestival https://tramwayfilmfestival.com/Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Powiązane wydarzenia

29
czerwca (sobota), godz. 19:00

LnSM: Marta Szefke – Groove Band

01
lipca (poniedziałek), godz. 10:00–13:00

Warsztaty Teatralne dla młodzieży (14-20 lat)

02
lipca (wtorek), godz. 10:00–13:00

Warsztaty Teatralne dla młodzieży (14-20 lat)

03
lipca (środa), godz. 10:00–13:00

Warsztaty Teatralne dla młodzieży (14-20 lat)