Logo partnera
Film

Dyskusyjny Klub Filmowy „Niespodzianka”

  • Wydarzenie archiwalne: 26.01.2023
Miejsce:
Pałac MłodzieżyBydgoszcz, Jagiellońska 27
CENA BILETU NORMALNEGO: 10 ZŁ
CENA BILETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 7 ZŁ
CENA KARNETU: 30 ZŁ;
CENA KARNETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 20 ZŁ;
Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81, wew. 317. Bilety i karnety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Niespodzianka” - program na styczeń 2023:


5.01.2023, godz. 19:15

Chrzciny,
reż. Jakub Skoczeń, Polska 2022, 88 min. Grudzień, 1981 rok.
Marianna postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka – do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. Uruchomi to lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

12.01.2023, godz. 19:15

Piękny poranek, (Un beau matin),
reż. Mia Hansen-Løve, Francja, Niemcy 2022, 112 min.

Dramat obyczajowy wyróżniony na Festiwalu w Cannes nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego. Sandra (Léa Seydoux), młoda samotna matka, regularnie odwiedza swojego chorego ojca. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie ponownie nawiązuje kontakt z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Między kobietą a mężczyzną zaczyna pojawiać się uczucie.

19.01.2023, godz. 19:15

Śubuk,
reż. Jacek Lusiński, Polska 2022, 112 min. Rok 1989. Młoda dziewczyna Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem, który wkrótce znika z jej życia. Na świat przychodzi syn. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”. Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Od tej pory kobieta nie cofnie się przed niczym, aby zapewnić swojemu synowi społeczną akceptację i zrozumienie.

26.01.2023, godz. 19:15

W trójkącie (Triangle of Sadness),
reż. Ruben Östlund, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy 2022, 147 min.

Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes szalona czarna komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów. Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

 

 

Źródło: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy