Dyplomaci w świetle dokumentów, dzienników i wspomnień.
Dziedzictwo  /  Edukacja

Dyplomaci w świetle dokumentów, dzienników i wspomnień.

  • Wydarzenie archiwalne: 02.12.2023
Miejsce:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4

Wykład dr. Andrzeja Purata (UKW), którego tematem przewodnim będzie życie i działalność wybranych dyplomatów, którzy w swoich dziennikach i wspomnieniach odsłaniają nieznane, ale bardzo ciekawe kulisy dyplomacji, dotyczące ich działań,  rozmów, negocjacji i wrażeń. Prelegent opowie o ciekawostkach z ich życia i anegdotach związanych z pracą dyplomatów.

Andrzej Purat jest adiunktem na Wydziale Historycznym UKW w Bydgoszczy, pracownikiem Katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych. Swoje badania koncentruje na działalności ukraińskich nacjonalistów związanych z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów [OUN] i Ukraińską Powstańczą Armią, będącą ramieniem zbrojnym OUN–u. Bada losy i działalność przywódców obu tych organizacji: Jewhena Konowalca, Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych. Interesuje się również historią regionalną, a w szczególności historią mieszkańców Bydgoszczy w okresie II Rzeczpospolitej.

Wstęp: 7 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu biletów!Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.: 52 52 53 555