Logo partnera
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

  • Wydarzenie archiwalne: 10.05.2024
Miejsce:
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu – Muzeum Handlu Wiślanego FLISGrudziądz, ul. Spichrzowa 33/35

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to moment, w którym pokazujemy, jak w naszym najbliższym otoczeniu realizowano projekty, zadania - z udziałem funduszy europejskich. W piątek - 10 maja 2024 r. - zapraszamy do "Flisa". 

Wydarzenie ma na celu prezentację zmian, jakie zaszły w zabytkowych budynkach dwóch grudziądzkich spichlerzy - pokażemy stan sprzed rozpoczęcia inwestycji oraz aktualny, wykorzystywany jako przestrzeń muzealna. 

W programie:
godz. 16:00 – warsztaty edukacyjne z wypieku pieczywa skierowane do osób indywidualnych, zapisy telefoniczne – 56 46 590 63 w. 62, wstęp bezpłatny. 

godz. 16:30 – zwiedzanie z przewodnikiem przestrzeni wystawy, z zaprezentowaniem stanu przed inwestycją i aktualnego. Zwiedzanie jest kontynuacją warsztatów oraz jest otwarte dla pozostałych zainteresowanych – nie obowiązują zapisy, wstęp wolny. 

***** 

Mówiąc o Dniach Funduszy Europejskich nie można pominąć Góry Zamkowej i Klimka - lata badań archeologów poprzedziły moment realizacji prac konserwatorskich na zamku, rekonstrukcję tzw. wieży Klimek oraz zachowanie w formie trwałej ruiny odkrytych fragmentów zamku. Prace realizowano z funduszy Gminy Miasto Grudziądz oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 w ramach Rewitalizacji Zdegradowanych Dzielnic Miast - Działanie 7.1.

Góra Zamkowa z Klimkiem na Gości czekają codziennie od godziny 9.00 - zapraszamy!Źródło: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu