Dla dzieci: warsztaty plastyczne, bajki w teatrzyku Kamishbai
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  interdyscyplinarne

Dla dzieci: warsztaty plastyczne, bajki w teatrzyku Kamishbai

  • Wydarzenie archiwalne: 19.02.2022
Miejsce:
Centrum Handlowe Nowe BielawyToruń, Olsztyńska 8
To już kolejny cykl warsztatów, które poprowadzi dla najmłodszych Książnica Kopernikańska w toruńskim centrum handlowym Nowe Bielawy. Już w najbliższą sobotę, 19 lutego, dzieci wybiorą się w fascynującą podróż po sztuce Japonii: wezmą udział w bezpłatnych zajęciach z papieroplastyki oraz posłuchają bajek w teatrzyku Kamishbai.

Tym razem za inspirację posłuży Japonia i tradycyjna sztuka japońska, którym m.in. bibliotekarze z filli nr 6 Książnicy poświęcą najbliższe spotkanie 19 lutego w godz. od 10 do 14.

Czego można się spodziewać? Uczestnicy zapoznają się z technikami takimi jak origami, kirigami oraz quilling, a także nauczą się, jak stworzyć krok po kroku wymyślne kompozycje z kolorowego papieru, np. składając go w różnorodne kształty, zwijając i nacinając.

Oprócz tego, dzieci wraz z rodzicami obejrzą unikalne widowisko czerpiące z tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni i poznają magiczny świat teatrzyku narracji Kamishbai. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą drewnianych ilustrowanych tabliczek, dzięki której zaprezentowane zostanie opowiadanie „Kotka Milusia” autorstwa Eleny Molisani i Alessandro Sanna.

– Zapewnimy nie tylko świetną zabawę, która pobudza kreatywność i rozwija zdolności manualne, ale także garść ciekawostek, które przybliżą torunianom fascynujący kraj, jakim jest Japonia. Dzieci nie tylko będą mogły poznać pradawną sztukę origami, ale także jej mniej znane „siostry” – informuje Marek Ospalski z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Nie zabraknie także niespodzianek dla pasjonatów literatury oraz fanów gier planszowych. Uczestnikom wręczane będą drobne upominki, np. książki, a dodatkowo wszyscy chętni będą mogli zagrać w planszówki z wypożyczalni i zapoznać się z nowymi wydawnictwami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i przyłączyć się może każdy, bez potrzeby wcześniejszej rejestracji.

Warsztaty z Książnicą Kopernikańską odbędą się na pasażu centrum obok wejścia do hipermarketu Carrefour.

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.:56 622 66 42

Powiązane wydarzenia

12
grudnia (poniedziałek), godz. 18:00

Śródmieście sprzed lat: miejsca i ludzie

15
grudnia (czwartek), godz. 11:00

Świąteczny kiermasz rękodzieła

15
grudnia (czwartek), godz. 17:00

Hanza nad Wisłą | Wieczór Toruński