Danuta Adamczyk Fotografia - wernisaż
Sztuki wizualne

Danuta Adamczyk Fotografia - wernisaż

  • Wydarzenie archiwalne: 07.12.2023
Miejsce:
Soleckie Centrum KulturySolec Kujawski, Bojowników o Wolność i Demokrację 1

Przyjaciele z Klubu Turystów Rowerowych PTTK „Torpedo”, Tomasz Palacz i Galeria Homo Faber, Soleckiego Centrum Kultury zapraszają 7 grudnia 2023 r. o godz. 18:00 na uroczysty wernisaż wystawy fotografii Danuty Adamczyk. Tytuł wystawy to „Letniej pory … miłe wspomnienie …”.

Autorki wystawy nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Jest solecczanką od urodzenia. Miłośniczką fotografii od lat. A ta stała się jej sposobem na życie. Jest chyba jedną z nielicznych osób aktywnie uczestniczącą w życiu miasta i angażującą się w jego sprawy. Ale nade wszystko to osoba która od lat promuje Solec Kujawski poprzez fotografię i swoją postawę.

Od 15 lat jest członkinią Klubu Turystów Rowerowych PTTK „Torpedo” Solec Kujawski którego życie skrzętnie dokumentuje. Właśnie dlatego grono przyjaciół z tego rowerowego klubu, postanowiło odwdzięczyć się przyjaciółce i zorganizować jej wystawę. Wspierał ich solecki fotografik – Tomasz Palacz, dla którego Danusia Adamczyk jest, jak sam mówi „drugą mamą”. Natomiast Galeria Homo Faber, Soleckiego Centrum Kultury chętnie udostępniła swoje sale wystawiennicze.

Od lat nieodłącznym atrybutem Danusi jest aparat fotograficzny i rower, dzięki któremu może zapuścić się w najodleglejsze zakątki okolicy. I okolicę tę od lat dokumentuje, ujawniając wielu osobom jej piękno i niepowtarzalny charakter. Dla wielu jest odkrywcą soleckich przyrodniczych
i architektonicznych tajemnic. Posiada jedno z najbogatszych fotograficznych archiwum własnego autorstwa! Zawsze była blisko soleckiej kultury – uczestniczyła niemalże we wszystkich uroczystości odbywających się w Solcu Kujawskim. Do dziś pełni rolę dokumentalistki soleckiego życia kulturalnego i społecznego miasta.

Zdjęcia Danki Adamczyk ilustrują również przewodniki po Solcu, foldery i kroniki. Jeszcze niedawno często pojawiały się na łamach lokalnej prasy, bowiem współpracowała z „Soleckim Peryskopem” i „Wiadomościami z Ratusza”. Można je znaleźć na wielu portalach internetowych, np. na WP Turystyka pn. „Zachód słońca nad Wisłą w Solcu Kujawskim”. Ponadto zdjęcia Pani Danuty były wykorzystane podczas czasowych wystaw tematycznych organizowanych w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła. Jej zdjęcia są również dekoracją w wielu soleckich domach.

Od lat wspiera solecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – przekazując na aukcje swoje zdjęcia.

Zawsze życzliwa i uśmiechnięta, chętna nieść pomoc innym. Nadal zauroczona Solcem, a zwłaszcza jego okolicami. Na wystawie której otwarcie niebawem, po raz kolejny podzieli się z nami swoimi … letnimi, ciepłymi wspomnieniami …Źródło: Soleckie Centrum Kultury

Soleckie Centrum Kultury

Generała Stefana Roweckiego Grota 1
86-050 Solec Kujawski
tel.: 52 387 01 57

Powiązane wydarzenia

23
maja (czwartek), godz. 18:00

Cztery Pory Roku w Poezji – Czułe Miejsca

24
maja (piątek), godz. 19:00

Recepta na szczęście

31
maja (piątek), godz. 17:00

Ucieczka ze zwierzowersum