Czytelnicze oblicze: spotkanie z Wojciechem Tochmanem
Wstęp wolny  /  Literatura

Czytelnicze oblicze: spotkanie z Wojciechem Tochmanem

  • 27
    lutego 2024 (wtorek), godz. 17:00
Miejsce:
Miejska Biblioteka PublicznaWłocławek, Warszawska 11

Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem rozpoczyna w tym roku cykl „Czytelnicze oblicze”.

Wojciech Tochman (ur. 1969) – reporter, pisarz. Autor m.in. książek „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć”, które razem z „Pianiem kogutów, płaczem psów” tworzą tryptyk o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i Hercegowinie, w Rwandzie i w Kambodży. Laureat kilku nagród, w tym Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie.

Od 1996 do 2002 roku prowadził telewizyjny program poświęcony osobom zaginionym „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. W 1999 roku założył Fundację ITAKA, poszukującą zaginionych i pomagającą ich rodzinom.

W 2009 roku założył w Warszawie wraz z Pawłem Goźlińskim i Mariuszem Szczygłem Instytut Reportażu. Jest też autorem koncepcji i pierwszego programu działającej przy nim Polskiej Szkoły Reportażu.

W 2023 roku powrócił z książką niepodobną do żadnej z poprzednich. „Historia na śmierć i życie”, to reportaż z pogranicza true crime i dramatu psychologicznego. Zaczyna się w połowie lat 90., toczy przez ćwierć wieku zmieniającej się Polski aż do dzisiaj i wciąż trwa. Zbrodnia, której nie można wybaczyć, i jej ofiara. Dramat rodziny, z którego nie da się podźwignąć. Skazana kobieta i jej krzywda bez kresu.

27 lutego 2024 r., godz. 17.00
Sala Kameralna, ul. Warszawska 11/13
Wstęp wolny.Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku

Plac Staszica 1
87-800 Włocławek
tel.: 54 231 55 50