Cztery Pory Roku w Poezji – Czułe Miejsca
Literatura  /  Muzyka i taniec

Cztery Pory Roku w Poezji – Czułe Miejsca

  • Wydarzenie archiwalne: 23.05.2024
Miejsce:
Soleckie Centrum KulturySolec Kujawski, Generała Stefana Roweckiego Grota 1

Zapraszamy na kolejne spotkanie z soleckimi poetami – 23 maja 2024 r. o godz. 18:00 w Galerii Homo Faber, Soleckiego Centrum Kultury.
Swoją twórczością poetycką podzielą się z nami: Magdalena Borkowska, Anna Chwałek, Urszula Mruk, Grażyna Rochna-Woźniak, Milena Touściuk i Mirosław Woźniak.
Tradycyjnie, wiosenną oprawę fotograficzną przygotowała solecka fotograficzka Danuta Adamczyk.
O oprawę muzyczną zadba Grzegorz Paczkowski – wykonawca z nurtu piosenki autorskiej.
Już dziś mamy nadzieję na udane spotkanie. Zapraszamy wszystkich miłośników poezji.

Grzegorz Paczkowski jest wykonawcą z nurtu piosenki autorskiej. Występuje od 2009 roku i ma na koncie wiele występów w domach kultury, klubach studenckich, klubokawiarniach, szkołach, muzeach czy bibliotekach. Koncertował w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Olsztynie, Wrocławiu czy Katowicach. Uczestniczył również w przeglądach poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Jego najważniejsze laury festiwalowe to m.in. I nagroda na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” (2023), dwukrotnie zdobyta nagroda autorska im. Wojciecha Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2015 i 2016), trzykrotnie zdobyta Nagroda Autorska im. Jacka Fałkiewicza (2016, 2017 i 2020), Nagroda Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu (2016), czy Nagroda ZAKR „Kryształowy Kamerton” (2022). O sobie mówi, że pisze, aby dać wyraz stanom rodzącym się w nim w odpowiedzi na wszystko, co go spotyka i porusza. Układa melodie, żeby nadać wierszom lotność i dynamikę, których brak przy samodzielnej, cichej lekturze. Śpiewa, bo to w miarę bezpieczny sposób na odreagowanie wewnętrznych niepokojów. W kwestii wykonawczej pozostaje wierny tradycyjnej formie pieśni na głos i gitarę. W maju 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta pt. „Znak Niepokoju”.Źródło: Soleckie Centrum Kultury

Powiązane wydarzenia

23
czerwca (niedziela), godz. 17:00–21:18

Noc Świętojańska

28
czerwca (piątek), godz. 17:00

Inspektor Pająk

28
czerwca (piątek), godz. 19:00

Strefa interesów

29
czerwca (sobota), godz. 10:00–15:00

Łączy nas (młody) teatr