Cyrk Cool-Kids
Dla dzieci

Cyrk Cool-Kids

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8

 

JESTEŚMY TEŻ NA:

logo facebook

 

 

 

Cyrk Cool-Kids powstał w 2000 roku (wówczas jako Grupa Cyrkowa WOAK) z inicjatywy Alicji Usowicz – pedagożki cyrku dziecięcego. Obok Alicji Usowicz Plakatpierwszymi instruktorami cyrku byli: Marta Zawadzka, która przez kilka lat prowadziła zajęcia ruchowe i taneczne oraz Krystian Wieczyński, do dziś wdrażający cyrkowców w podstawowe zadania aktorskie, klaunadę, szczudlarstwo oraz żonglerkę.
Dzięki Adamowi Banaszkiewiczowi uczestnicy poznawali tajniki sztuki iluzji. Od czterech lat z cyrkiem związana jest także Ewa Ruszkowska - instruktorka akrobatyki sportowej.

Młodzi cyrkowcy doskonalą  swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach i kursach w Polsce i Niemczech. W latach 2005-2007 młodzi cyrkowcy brali udział w polsko-niemieckim projekcie cyrkowym w Krzyżowej.

Próby cyrku Cool-Kids przyciągają zarówno dzieci ze szkół podstawowych, jak i młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich W ciągu blisko dziesięciu lat działalności przez zespół przewinęło się kilkadziesiąt osób.
Obecnie grupa liczy 30 członków. W jej programie artystycznym znaleźć można różne elementy sztuki cyrkowej: żonglerkę, akrobatykę, ekwilibrystykę, iluzję i klaunadę.

Grupa brała udział w wielu festiwalach artystycznych dla młodzieży i dzieci. W Polsce pojawiła się m.in. na: Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży Twórczej w Cieszynie, Festiwalu Hanzeatyckim w Goleniowie. Dużym osiągnięciem był udział w V Europejskim Festiwalu Cyrków Młodzieżowych „Bez granic” w Berlinie w 2005 roku i w III Europejskim Festiwalu Teatrów Ulicznych i Cyrków w Dreźnie w 2008 roku.Foto
W latach 2006-2008 cyrk reprezentował województwo kujawsko-pomorskie promując polską kulturę podczas Wigilijnych Spotkań z Polską w Poczdamie.

Cyrk Cool-Kids uświetnia  imprezy okolicznościowe, festyny i akcje charytatywne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i całego kraju, występując nawet kilka razy w miesiącu. Występy cyrku na stałe wpisały się też w program imprez organizowanych w Toruniu: Michaylandu – Fantastycznego Miasta Dzieciaków, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Międzynarodowego Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja  oraz Festynu Caritas „Bądźmy razem”.

 

 

 

 

 
 WYSTĘP COOL-KIDS
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 26 W TORUNIU
Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 grudnia 2016 r.


https://www.youtube.com/watch?v=yaLmUDLzkFc

Mikołajki Cool-Kids - grudzień 2016


https://www.youtube.com/watch?v=wMKvPWMbp4g&t=148s

V KUJAWSKO-POMORSKIE
FORUM EKONOMII SPOŁECZNEJ

12 września 2014 r.
fotogaleria


 

WYSTĘP NA JARMARKU ŚWIĘTOJAŃSKIM
8 czerwca 2014 r.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55