Cyjanek potasu | premiera Teatru Antrakt
Teatr / Kabaret

Cyjanek potasu | premiera Teatru Antrakt

  • Wydarzenie archiwalne: 07.04.2024
Miejsce:
WOAK – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Młyn Kultury)Toruń, ul. Kościuszki 75-77

Drogi przemiłej ciotki, ukochanej kuzynki i uroczego siostrzeńca przecinają się w dziwnym domu w małym hiszpańskim miasteczku, w noc poprzedzającą Dzień Wszystkich Świętych. Aspirujący lekarz Enrique wraca do rodzinnego domu wraz z narzeczoną i już od progu zostaje wplątany w sieć intryg. W powietrzu unosi się zapach kawy i zbliżającej się burzy… Na co gotowa jest cała hiszpańska rodzina, gdy czeka na spadek? Dlaczego kobiety z Badajozu są zastraszane przez jakąś istotę? Wszystko będzie tak szokujące, że aż śmieszne!

A Ty wolisz kawę z mlekiem czy… bez? Wraz z Teatrem Studenckim UMK „Antrakt” zapraszamy na premierę spektaklu „Cyjanek Potasu”, która odbędzie się 6 i 7 kwietnia o godzinie 18:00 w WOAK-u.

„Cyjanek Potasu” (tytuł oryginalny: „El cianuro… ¿solo o con leche?”)

Scenariusz: Juan Jose Alonso Millan

Reżyseria: Palina Kuzemchyk

Choreografia: Natalia Browarczyk

Oświetlenie: Jakub Kaliski, Natalia Marchelak

Kierownik produkcji: Mikołaj Dobek

Fotografie: Natalia Browarczyk

Obsada: Natalia Cywińska, Danka Greding, Milena Frej, Iga Maciejewska, Patrycja Łajewska, Anna Piórkowska, Łukasz Gołębiewski, Jakub Michalak, Piotr Pawłowski, Norbert Pytel, Jakub Stępień

Teatr Studencki UMK „Antrakt” powstał w 2022 roku i działa przy Studenckim Kole Teatrologicznym. Aktualnie grupa zrzesza w swoich strukturach około dwudziestu studentek i studentów różnych wydziałów UMK, którzy odpowiadają za choreografię, muzykę i produkcję, a także są aktorami w przygotowywanych spektaklach. Teatr czterokrotnie zapełnił widownie toruńskiej „Od Nowy”, prezentując autorskie spektakle: „Tajemną Historię” i „Legendę o Karmazynie”, a także występując między innymi na zeszłorocznych Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych KLAMRA. W tym roku już po raz drugi „Antrakt” brał aktywny udział w „Nocy Kultury w Maiusie”. Teatr nie zwalnia tempa udowadniając, że aktywność kulturalna wśród studentów wcale nie umiera.

Wydarzenie zrealizowane dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń, Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu i Studenckiemu Kołu Teatrologicznemu UMK.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35