"Chaos" - wystawa grafiki Jagody Jaworskiej
Sztuki wizualne

"Chaos" - wystawa grafiki Jagody Jaworskiej

  • Wydarzenie archiwalne: 25.01.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Biblioteka UKWBydgoszcz, Karola Szymanowskiego 3
W przestrzeni galerii na II piętrze Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prezentowana jest obecnie wystawa grafik Jagody Jaworskiej pt. “Mój cyrk”. Ekspozycja składa się z 23 ilustrowanych plansz z książki “Chaos”. Jest to reinterpretacja stworzenia świata według autorki. Środki takie jak absurd, nawiązania do popkultury czy metafora są nośnikiem historii inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami z życia artystki oraz jej przyjaciół i rodziny.


Jagoda Jaworska, urodzona 24 czerwca 1997 w Świeciu, jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizacja - Grafika Warsztatowa w Katedrze Grafiki UMK na Wydziale Sztuk Pięknych. Dyplom artystyczny zrealizowany w Pracowni Wypukłodruku, promotor dyplomu “Psoty” - dr hab. Michał Rygielski, prof. UMK. Część uzupełniająca “Chaos” to autorska książka ilustrowana, zrealizowana w pracowni Projektowania Graficznego pod opieką dra hab. Krzysztofa Skrzypczyka, prof. UMK. W czasie studiów głównym medium twórczym były techniki linorytu i drzeworytu. Styl Jagody charakteryzują syntetyczne, dynamiczne formy, przemyślane chaotyczne kompozycje, wysokie kontrasty kolorystyczne oraz emocjonalny przekaz.


Wystawa czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach pracy biblioteki.Źródło: Biblioteka UKW

Biblioteka UKW

ul. Karola Szymanowskiego 3
85-074 Bydgoszcz
tel.: +52 326 64 60

Powiązane wydarzenia