<i>Bydgoskie Przedmieście: pocztówki i nie tylko</i>, prezentacja Katarzyny Kluczwajd
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

Bydgoskie Przedmieście: pocztówki i nie tylko, prezentacja Katarzyny Kluczwajd

  • Wydarzenie archiwalne: 13.04.2023
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
W czwartek, 13 kwietnia, zapraszamy na spotkanie promujące książkę Katarzyny Kluczwajd Bydgoskie Przedmieście sprzed lat. Pocztówki z kolekcji Tamary i Krzysztofa Klunderów. Prezentacja rozpocznie się o godz. 18.00.

Katarzyna Kluczwajd: „Książka ukazała się wiosną 2020 roku – wówczas nie mogliśmy zaprosić Państwa do Książnicy z powodu pandemii. Duże zainteresowanie publikacją i szybkie wykupienie nakładu, potem liczne pytania czytelników spowodowały, iż Wydawnictwo Region w Gdyni podjęło decyzję o wznowieniu książki”.

Głównym bohaterem spotkania będzie ów pocztówkowy tom, ale też Bydgoskie Przedmieście w widokach innych i nowych, bowiem kontynuowana przez autorkę badania ujawniają kolejne fakty, budują nowe historie – historie miejsc i ludzi.

Warto dodać, że pod koniec 2022 roku Wydawnictwo Region wydało drugi tom – również przygotowany przez Katarzynę Kluczwajd – zawierający pocztówki z kolekcji Tamary i Krzysztofa Klunderów – Toruńskie śródmieście: Stare Miasto–Nowe Miasto–Wilhelmstadt.

Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42