Bydgoski Trójkąt Literacki 2023: Slam poetycki
Wstęp wolny  /  Literatura

Bydgoski Trójkąt Literacki 2023: Slam poetycki

  • 15
    czerwca 2023 (czwartek), godz. 20:15
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Bydgoszcz, Stary Rynek 24
Chętnych zapraszamy do udziału w slamie – turnieju poetyckim, w którym może wystąpić każdy  – wystarczy zgłosić się na: tupotpoetycki@gmail.com

Uczestnik ma 3 minuty • nie używa rekwizytów ani muzyki • prezentuje własny tekst w dowolnej formie (można go prezentować, czytając z kartki, urządzenia mobilnego, recytować z pamięci, improwizować).

Turniej składa się z trzech części: w pierwszej występują wszyscy zgłoszeni, do półfinału przechodzą cztery osoby, do finału dwie.

O tym jak przebiega wieczór, kto przechodzi dalej i zgarnia nagrodę, decyduje publiczność.

Prowadzenie: Zuzanna Szmidt

Zuzanna Szmidt – urodzona w Warszawie, związana z Bydgoszczą. Jej przygoda ze slamem poetyckim rozpoczęła się w roku 2012, występowała lokalnie (W-wa) oraz „podróżując po całej Polsce”. Performowała na Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (2016, 2017). Prowadziła slamy w Łodzi, w tym jeden w ramach projektu Plusk Słowa, od ośmiu lat tworzy wydarzenie pod marką TUPOT POETYCKI w siedzibie MÓZG Foundation. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania i spoken-word, głównie dla młodzieży, ale ma także na swoim koncie moderowane przez Fundację Bez Nazwy spotkania z męskimi grupami z zakładu karnego. Na co dzień zajmuje się promocją kultury, koordynacją projektów artystycznych. Jest promotorką slamów poetyckich w Polsce (SLAM.ART.PL). Pracuje nad wydaniem pierwszej publikacji. Uwielbia czytać na głos.

Fot. Krzysztof Paw

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 225