Bydgoski Trójkąt Literacki 2023:  Pieski świat poezji – spotkanie autorskie z Jerzym Jarniewiczem
Wstęp wolny  /  Literatura

Bydgoski Trójkąt Literacki 2023: Pieski świat poezji – spotkanie autorskie z Jerzym Jarniewiczem

  • Wydarzenie archiwalne: 14.06.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Bydgoszcz, Stary Rynek 24
Jerzy Jarniewicz – poeta, tłumacz, krytyk literacki. Autor piętnastu książek eseistycznych i  krytycznoliterackich, m.in. Lista obecności (2007, nominacja do nagrody Nike), Od pieśni do skowytu (2008), Tłumacz między innymi (2018, nominacja do nagrody Nike) i Bunt wizjonerów (2019). Opublikował dwanaście zbiorów wierszy, ostatnio Na dzień dzisiejszy i chwilę obecną (2012, nominacje do nagród Silesius i Orfeusz), Woda na Marsie (2015, nominacja do nagrody Silesius), Puste noce (2017), za które otrzymał Nagrodę Poetycką Silesius dla najlepszej książki roku, oraz Mondo cane (2021) wyróżnione Nagrodą Literacką Nike. Laureat Nagrody im. Juliana Tuwima (2022). Tłumaczył Jamesa Joyce’a, Philipa Rotha, Raymonda Carvera, Ursulę Le Guin, Margaret Atwood i wielu innych pisarzy języka angielskiego. Opracował także antologie: Sześć poetek irlandzkich (2012), Poetki z Wysp (2015, z Magdą Heydel) i 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego (2018). Mieszka w Łodzi.

Prowadzenie: Marcin Karnowski

Fot. Fot. Jerzy Koba

Organizatorzy: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, we współpracy z Fundacją Bookcrossing Polska, księgarniami Gratka i Toniebajka oraz wieloma innymi podmiotami.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Bydgoski Trójkąt Literacki (kliknij tu aby zapoznać się z programem). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Festiwal współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy