Bydgoska Środa Literacka: Wiesława Kluszczyńska-Słowińska
Wstęp wolny  /  Literatura

Bydgoska Środa Literacka: Wiesława Kluszczyńska-Słowińska

  • Wydarzenie archiwalne: 08.11.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24
Zapraszamy na listopadową odsłonę Bydgoskiej Środy Literackiej!
 
Tym razem spotkamy się z wyjątkową osobą – Wiesławą Kluszczyńską-Słowińską, zodiakalnym bykiem, rocznikiem '57 i prawdziwą bydgoszczanką kochającą swoje miasto!
 
Wiesława to utalentowana poetka, której literacka pasja zaprowadziła ją na szlak poezji już wiele lat temu. Swoje pierwsze wiersze prezentowała w literackim Klubie Nauczycieli Pomorza i Kujaw, gdzie jest członkiem od 2001 roku. To tam rozkwitła jej twórczość, a jej debiut w ogólnopolskim konkursie na Chojnickiej Nocy Poetów przyniósł jej zasłużone drugie miejsce.
 
Ale to nie koniec jej osiągnięć. Wiesława jest również członkiem wojskowej Grupy Literackiej „Dysonans” we Wrocławiu i ma na swoim koncie już kilka tomików poetyckich. Jej debiutancki tomik Zgubiłam zieloność ukazał się w 2004 roku, a kolejne nie tu, a jednak w 2009 roku oraz po pestkę w 2018 roku. Wiesława jest także aktywną współpracowniczką Międzynarodowej Grupy Literacko-Artystycznej Kwadrat.
 
Jej wiersze i publicystyka znalazły się w wielu renomowanych czasopismach, takich jak „Pobocza”, „Arkadia”, „Ślad”, „Akant”, „Bez Kurtyny”, „Wiadomości, głosy, rozmowy o szkole”, „Znaj” i „Format UTP”. Warto podkreślić, że Wiesława Kluszczyńska-Słowińska zdobyła liczne nagrody w ogólnopolskich konkursach literackich, a jej talent został doceniony między innymi w konkursie O strzałę Erosa, gdzie zajęła pierwsze miejsce.
 
Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z tą utalentowaną poetką 8 listopada o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej.
 
 
To będzie niezwykła okazja, aby poznać jej twórczość i dowiedzieć się więcej o jej inspiracjach!
 
 


Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 200