Bydgoska Środa Literacka: Bogumiła Salmonowicz
Wstęp wolny  /  Literatura

Bydgoska Środa Literacka: Bogumiła Salmonowicz

  • Wydarzenie archiwalne: 07.02.2024
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24
Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę Bydgoskiej Środy Literackiej, która odbędzie się 7 lutego. Tym razem w gronie naszych gości będziemy mieć zaszczyt gościć Bogumiłę Salmonowicz – elblążankę z bieszczadzkimi korzeniami; pedagożkę, terapeutkę, nauczycielkę akademicką.
 
Bogumiła Salmonowicz to niezwykle wszechstronna osobowość, która swoje życie zawodowe i twórcze poświęciła pracy nad podnoszeniem kompetencji społecznych oraz rozwiązywaniem sytuacji trudnych i kryzysowych. Jej pasja do literatury przeplata się z bogatym doświadczeniem życiowym, co czyni jej wiersze pełnymi głębokich emocji i refleksji.
 
Autorka czterech samodzielnych tomów poetyckich: BoSa (2014), Abrazje (2016), Femoglobina (2017) i Między nami czerwienieją chwile (2021), Bogumiła Salmonowicz zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jej wiersze znajdują się w licznych czasopismach kulturalno-literackich oraz antologiach, także międzynarodowych, w przekładach na kilka języków.
 
 
Zapraszamy serdecznie, aby poznać fascynującą osobowość Bogumiły Salmonowicz oraz zanurzyć się w jej pełnych emocji wierszach.
Spotkanie obfitować będzie w inspirujące rozmowy, refleksje i literackie przeżycia.
 
Wstęp wolny! Do zobaczenia.
 


Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 200