„Być kobietą, być kobietą” – Kabaret Babskie sprawy
Wstęp wolny  /  Teatr / Kabaret

„Być kobietą, być kobietą” – Kabaret Babskie sprawy

  • Wydarzenie archiwalne: 06.03.2024
Miejsce:
Wąbrzeski Dom KulturyWąbrzeźno, Wolności 47

„Być kobietą, być kobietą…” – to tytuł programu, który zaprezentowany zostanie 6 marca, o godzinie 17.00 w Wąbrzeskim Domu Kultury. 

Na to spotkanie z dużą dawką humoru i uśmiechu zapraszamy Panie ale nie tylko… W tym przedstawieniu każdy znajdzie coś dla siebie a może i o sobie. 

Kabaret Babskie sprawy powstał w 2018 roku z oddolnej inicjatywy działaczek różnych kół gospodyń wiejskich działających w gminie Jabłonowo Pomorskie. Początkowo należały do niego tylko kobiety. Pierwszy raz kabaret wystąpił podczas dożynek gminno-sołeckich w Jabłonowie Pomorskim, które odbywały się pod nazwą „Kobiety na traktory”. W ramach działalności przygotowano wtedy korowód dożynkowy prowadzony przez pięknie ubrane panie prowadzące z dumą swoje traktory. W części artystycznej natomiast zaprezentowany został wtedy pierwszy program kabaretu pt. „Sklep”. Rok później kabaret, już w powiększonym o mężczyzn składzie zaprezentował program zatytułowany „Kobiety wszechczasów”. Działalność kabaretu przerwała pandemia. W roku 2023 kabaret wznowił działalność i zaprezentował się na dożynkach parafialnych w Lembargu, a już w grudniu wystawił jasełka pt. „Niech moc w Was truchleje”, które obejrzało ok. 300 osób. Oprócz działalności kabaretowej członkowie grupy współpracują także przy różnego rodzaju poważnych projektach teatralnych. Grają między innymi w przedstawieniach i filmach historycznych, a obecnie przygotowują Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej w Jabłonowie Zamku. A mówią o sobie tak: – Lubimy spędzać razem czas, tworzyć wspólnie spektakle i programy, śmiać się z samych siebie i przez różowe okulary oglądać szarą rzeczywistość. Dzięki temu, że mamy siebie, jesteśmy silniejsi, odważniejsi, weselsi i czujemy, że mamy wpływ na jakość życia w naszej małej społeczności.

Tak więc jeżeli nie macie jeszcze planów na Dzień Kobiet to zapraszamy do WDK.
Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i mnóstwo pozytywnej energii.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie WDK od  piątku 1 marca, w godzinach 8.00-16.00.
Liczba miejsc ograniczona!Źródło: Wąbrzeski Dom Kultury

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 20:00

DJ na Podzamczu

20
lipca (sobota), godz. 12:00–17:00

Stała ekspozycja PRL – u w Wąbrzeźnie

28
lipca (niedziela), godz. 10:00

Miejska Wystawa Zabytkowych Pojazdów

05
sierpnia (poniedziałek)
⟶ DO 07.08

Plener malarski dla dzieci