Bohaterowie i bandyci, czyli Inowrocław w okresie Powstania Styczniowego – otwarcie wystawy, prelekcja
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Edukacja  /  Sztuki wizualne

Bohaterowie i bandyci, czyli Inowrocław w okresie Powstania Styczniowego – otwarcie wystawy, prelekcja

  • Wydarzenie archiwalne: 09.02.2024
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16

Zapraszamy do Saloniku Literacko-Artystycznego na unikalną wystawę, prezentowaną do 17 marca, przybliżającą dramatyczną i mało znaną historię Inowrocławia i okolic sprzed ponad 150 lat. Na ekspozycję złożą się materiały i eksponaty udostępnione przez Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu i Archiwum Państwowe w Bydgoszczy. Oddział w Inowrocławiu oraz unikalne publikacje i rękopisy ze zbiorów Biblioteki Miejskiej. Wystawa przybliży postacie bohaterskich powstańców i ich inowrocławskich pomocników, narażających się na brutalne represje ze strony zaborców, traktujących ich jak bandytów.

W ramach otwarcia ekspozycji, w piątek 9 lutego o godzinie 12.00, lekcję nawiązującą do jej tematyki poprowadzą Dariusz Chyła (kierownik Archiwum) i Marcin Woźniak (dyrektor Muzeum). Wstęp wolny. Grupy zorganizowane prosimy o kontakt mejlowy: (bibliograficzny@bmino.pl) lub telefoniczny (523-575-249).

Wydarzenie jest częścią projektu „Dlaczego handlarz win zgolił brodę?”. Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863–1864”.

Patronat medialny: Polskie Radio PiK.Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 36 98