Biblioteka od kuchni: W krainie czekolady – spotkanie z pisarzem Łukaszem Garbalem
Wstęp wolny  /  Literatura

Biblioteka od kuchni: W krainie czekolady – spotkanie z pisarzem Łukaszem Garbalem

  • Wydarzenie archiwalne: 26.05.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w ramach projektu „Biblioteka od kuchni” zaprasza na spotkanie z pisarzem Łukaszem Garbalem. Gość jest laureatem Nagrody im. księdza Józefa Tischnera oraz Nagrody im. Jerzego Giedroycia, autorem książki poświęconej dynastii Wedlów pt. Wedlowie. Czekoladowe imperium, na co dzień pracującym w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Podczas spotkania przeniesiemy się do pracowni dziewiętnastowiecznych mistrzów cukiernictwa, dawnych manufaktur czekolady, do gabinetów warszawskich fabrykantów i hal fabrycznych, a przy okazji przyjrzymy się słodko-gorzkiemu kawałkowi naszej historii. Prześledzimy losy Carla, Emila i Jana Wedlów, którzy byli nie tylko cukiernikami, ale także społecznikami i polskimi patriotami, chociaż o niemieckim pochodzeniu. Podczas prezentacji autor przedstawi także reprodukcje dawnych reklam i etykiet słynnej czekoladowej firmy.

Wydarzenie odbędzie się 26 maja o godzinie 18:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych od 19 maja.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK.

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 15:30

Dyskusyjne Kluby Książki

01
lipca (poniedziałek)
⟶ DO 07.07

Górskie opowieści: Górski Czar Par