Będzie zaśpiewane
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Będzie zaśpiewane

  • Wydarzenie archiwalne: 28.10.2023
Miejsce:
Młyn KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77

Celem warsztatów nie jest nauka tradycyjnych technik wykonawczych, ale przywrócenie tych melodii społeczności. Będziemy poznawać warstwę dźwiękową i teksty oraz swobodnie je wykonywać. Praca ma opierać się na przyjemności wspólnego muzykowania.

Pieśni zaproponowane do nauki zostały zarejestrowane przez Anne Jachninę, wieloletnią pracowniczkę Polskiego Radia PiK, miłośniczkę i popularyzatorkę lokalnego folkloru, laureatkę nagrody im. Oskara Kolberga.

Dla kogo?

Warsztat dedykowany jest wszystkim kobietom, młodym (15+), mniej lub bardziej dojrzałym, które mają wolę i chęć zapoznać się z folklorem pieśniowym  swojego regionu.

Korzyści:

Uczestniczki warsztatów śpiewaczych:

  • poznają tradycyjny folklor pieśniowy regionu
  • usłyszą swój głos pośród innych
  • poznają zasady emisji oraz wskazówki dotyczące higieny głosu
  • będą uczestniczyć w działaniu wspólnotowym
  • spędzą miło czas

 

Kiedy i gdzie?

28-29.10.2023 r., w godz. 10:00-15:00

WOAK, Kościuszki 75-77, 4. piętro

Jak się zapisać?

Wyślij maila na zapisy@woak.pl, podaj w nim: tytuł warsztatów, imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy

Zachęcamy do zabrania wygodnego, luźnego ubrania.

Prowadząca:

Marta Rogalska - wokalistka, flecistka, edukatorka, improwizatorka, animatorka kultury. Śpiewa od dawna, koncertowała w Polsce, Danii, Norwegii, Ukrainie, Francji, Niemczech, Litwie. Interesuje się muzyką eksperymentalną, tradycyjną oraz szeroko pojętym nurtem world music. Obecnie realizuje projekt #JestemStąd czyli Akcja Odkrywania Folkloru Muzycznego skoncentrowany na poznawaniu muzyki tradycyjnej Kujaw.

Będzie zaśpiewane - warsztat śpiewaczy dla kobiet to część projektu #JestemStąd czyli Akcja Odkrywania Folkloru Muzycznego, realizowanego w ramach stypendium na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35