Bartek Kamiński & Miłosz Michniewicz Twórczy Ferment | koncert
Muzyka i taniec

Bartek Kamiński & Miłosz Michniewicz Twórczy Ferment | koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 18.11.2023
Miejsce:
Młyn KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77

Jeśli chcesz poznać siłę twórczą młodego pokolenia bądź z nami na listopadowym wydarzeniu z cyklu Twórczy ferment. Tym razem będzie to przedsięwzięcie, które sami artyści, czyli biaerti i milomenino nazywają immersją artystyczną. Jak mówią to połączenie koncertu, spektaklu teatralnego i gry interaktywnej. Hasłem tego wielowątkowego wydarzenia jest Industry Plant. A artyści chcą swoim działaniem skłonić do refleksji nad współczesnym przemysłem muzycznym i jego manipulacjami.

Uczestnicząc w immersji artystycznej możesz wpływać na jego przebieg, wybierając kierunki, w których będzie się toczył performans. To Twoje decyzje będą kształtować przebieg wydarzenia.

Bartek Kuniński (biaerti) i Miłosz Michniewicz (milomenino) publikują solowo muzykę od ok. 5 lat. Dodatkowo, Miłosz pracuje z dźwiękiem od lat 3, a także od wielu lat zajmuje się fotografią i sztuką filmową. Bartek natomiast odnosi sukcesy w świecie slamów poetyckich. Ich ścieżki przecięły się rok temu, a połączenie sił zaskutkowało rozpoczęciem wielu ambitnych projektów muzyczno-społecznych, nad którymi obecnie trwają prace.
Immersja artystyczna: Industry Plant - to przedsmak owoców naszej pracy, w który włożyliśmy wiele serca i zaangażowania. Gwarantujemy, że Industry Plant pozostanie w Waszej pamięci na długo po opuszczeniu sali.

Bilety:
Pula pierwszych 30 biletów: 10 zł
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilet normalny: 20 zł

Kup bilet online lub w kasie biletowej na godzinę przed wydarzeniem.


Twórczy Ferment to projekt, dzięki któremu młodzi artyści_stki z województwa kujawsko-pomorskiego dostają wsparcie w organizacji swoich wydarzeń – koncertów, spektakli, wystaw, performansów, wieczorów literackich etc.
Twórczy Ferment powstał po to, by otwierać instytucje kultury na debiutujących artystów i artystki z regionu oraz by dać im szansę na pokazanie swojej sztuki szerszej publiczności.
To okazja do poznania się i wzajemnego inspirowania młodego środowiska artystycznego w województwie.


Zanim zagłębisz się w rzeczywistość immersji artystycznej przeczytaj wprowadzenie do naszego działania.

Immersja artystyczna: Industry Plant

To połączenie koncertu, spektaklu teatralnego i gry interaktywnej w jednym, oferujące przy tym publiczności artystyczne przeżycie, jak i głęboką refleksję nad aktualnym stanem przemysłu muzycznego.

Dopiero co zaczął kiełkować, a już więdnie…

"Industry Plant" w kontekście branży muzycznej często używa się do opisania artysty, który jest promowany i przedstawiany jako samodzielnie rozwijający się i niezależny, podczas gdy za kulisami otrzymuje znaczące wsparcie od wytwórni, której produktem się staje. To artysta "posadzony" przez przemysł muzyczny, aby zdobyć popularność i przynieść po kryjomu jak największe profity dla wydawcy.

Artyści vs Branża

Tajemniczy jegomość zwany α𝄞Ω reprezentujący branżę muzyczną postanowił zorganizować konkurs, w którym zwycięskiego artystę zamierza wynieść na sam szczyt. Wraz z innymi artystami, biaerti i milomenino otrzymali zaproszenie i postanowili wziąć udział w rywalizacji w nadziei, że przyniesie to rozkwit ich kariery i doleje (lub podleje) oliwy do gasnącego już ognia - ognia nadziei na należną im sławę.
Wydarzenie to można porównać do matrioszki. Usłyszymy tu dwa z pozoru różne od siebie występy dwóch artystów, które z czasem połączą się w jedną i spójna opowieść.

Czy to aktualne mówić, że najpiękniejsze kwiaty potrzebują czasu, by dojrzeć, skoro tylko pryskane zyskują (w kartach) na czasie?

biaerti: Melodia Autentyzmu a Statystyka

biaerti to artysta, którego twórczość nie jest obca dogłębnym i autentycznym eksploracjom ludzkiej psychiki oraz doświadczenia życiowego. Jego kreacje będące mieszanką bólu, smutku i zadumy oferują tym, którzy się na nią otworzą, przestrzeń do refleksji i współodczuwania. Wymagająca liryka wykraczająca poza ramy wszelkiego, co konwencjonalne, ma za zadanie pozostawić słuchaczy z potrzebą odpowiedzi na pytania, które sami sobie postawią.
Podczas swojego występu opowie Wam osobistą, spójną historię złożoną z niespójnych, rozdartych strzępków swojej twórczości, wykorzystując przy tym wiele środków przekazu. Jednocześnie trwać będzie z nadzieją, że α𝄞Ω nie wytknie mu niedostatków komercyjności i pragmatyzmu w jego utworach zmieszanym drapaniem po głowie.

Czy sztuka powinna sprzedawać się, czy wywoływać dyskusję?

milomenino: Bunt Industrialny w Trzech Aktach

milomenino to artysta, który bez strachu balansuje na granicy różnorodnych gatunków, pokazując, że muzyka to przestrzeń wolna od ograniczeń i sztywnych ram. Znany ze swojej nieprzewidywalności, która równie często skutkuje komentarzem społecznym, co obrazem jego własnych rozważań i doświadczeń, a niekiedy luźną zabawą słowem, ironią, czy też satyrą. Milo stawia na jedno - oryginalność i doświadczenie odbiorcy.
W trakcie występu będzie on musiał zawalczyć z α𝄞Ω o zachowanie swojej indywidualności, walcząc z programowalnym podejściem do tworzenia muzyki, podczas gdy bunt przeciwko cyfrowej supremacji staje się formą najwyższego wyrazu. Publiczność spektaklu zostanie pociągnięta do tego buntu.

Jako uczestnik/uczestniczka będziesz miał(a) realny wpływ na jego przebieg, wybierając kierunki performansu. Twoje decyzje będą kształtować przebieg wydarzenia.

Czy możliwe jest uwolnienie się od niewidzialnych sznurków przemysłu muzycznego?Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Powiązane wydarzenia

19
sierpnia (poniedziałek), godz. 10:00–14:00
⟶ DO 23.08

Sprint po technikach z Tomaszem Cebo | warsztaty malarskie dla młodzieży 12+ i dorosłych

13
września (piątek), godz. 16:00–21:00

Improwizacja w teatrze i w muzyce – warsztaty

14
września (sobota), godz. 09:00–22:30

Improwizacja w teatrze i w muzyce – warsztaty

15
września (niedziela), godz. 09:30–17:30

Improwizacja w teatrze i w muzyce – warsztaty