Babie lato i stary młyn
Wstęp wolny  /  Dla dzieci

Babie lato i stary młyn

  • Wydarzenie archiwalne: 18.09.2021
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8


godz. 11.00 (grupa 1) i 12.15 (grupa 2)Comiesięczne warsztaty pedagogiczno-teatralne dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat.
Druga połowa września to początek babiego lata, przepięknego czasu, w którym w pogodne, jesienne dni dzięki podmuchom wiatru w powietrzu unosi się nić przędna pająków. Przyroda się zmienia, przygotowując do jesieni. W sobotni poranek wraz z rodzinkami przemienimy się w pająki, które dzięki zabawom z mąką i włóczką zbudują swoje pajęczyny w wyimaginowanej przestrzeni starego młyna.

Na zajęcia prosimy zabrać rzeczy i obuwie na przebranie.


Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat na comiesięczne warsztaty teatralne. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny, rodzinny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią, wyzwalaniu działań twórczych oraz poznawaniu się w nowych rolach. W bezpiecznej przestrzeni uwalniającej ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem współdziałają z opiekunami. Poprzez zabawę uczą się o otaczającym świeci. Proponowane działania wzbudzą odwagę i pomogą pokonać nieśmiałość. Będzie to inspirujący pierwszy krok w świat sztuki.

 
Warsztaty pedagogiczno-teatralne prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem różnych dziedzin sztuki oraz metod m.in. dramy, arteterapii, technik teatru wyobraźni oraz sensoplastyki.
Zajęcia poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty (również on-line) dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych (Scena Kobiet – kobieca grupa teatralno-rozwojowa, Teatr po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralne dla dzieci od lat 6, grupa teatralna UTW w Toruniu). Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.
🔥 UWAGA 🔥

🎭 spotkania bezpłatne

🎭 spotkanie odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu na ulicy Szpitalnej 6 w dniu 18 września i trwać będzie około 60 minut w dwóch grupach:
- 11.00 - I grupa
- 12.15 - II grupa

🎭 liczba miejsc ograniczona; obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony

🎭 na zapisy czekamy do czwartku 16 września (do godz. 24.00)

🎭 Na zajęcia prosimy zabrać rzeczy i obuwie na przebranie.
Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55