Babie lato i stary młyn<br> 18 września 2021 r.
Wstęp wolny  /  Dla dzieci

Babie lato i stary młyn
18 września 2021 r.

  • Wydarzenie archiwalne: 18.09.2021
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8

godz. 9.00

 

Comiesięczne warsztaty pedagogiczno-⁠teatralne dla dzieci w wieku 7-⁠11 lat.

Druga połowa września to początek babiego lata, przepięknego czasu, w którym w pogodne, jesienne dni dzięki podmuchom wiatru w powietrzu unosi się nić przędna pająków. (Cała?) Przyroda się zmienia, przygotowując do jesieni. W sobotni poranek wraz z dziećmi przemienimy się w pająki, które dzięki zabawom z mąką i włóczką zbudują swoje pajęczyny. Będziemy snuć pajęcze historie i przemieszczać się w różne strony świata. Poznamy świat z perspektywy pająka, który trafia do zaczarowanego młyna.

Na zajęcia prosimy zabrać rzeczy i obuwie na przebranie.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat na cykl warsztatów, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru oraz utwierdzą się w przekonaniu, że twórcą może być każdy (bez względu na „warunki” czy umiejętności). Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. Kształtować będą umiejętność skupienia uwagi, a także wyrażania opinii w szerszym gronie. Podczas zajęć prowadzący inspiruje i prowokuje do działania natomiast dzieci twórczo je wypełniają.

Warsztaty pedagogiczno-teatralne prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem różnych dziedzin sztuki oraz metod m.in. pracy z grupą, dramy, arteterapii, technik teatru wyobraźni.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty (również on-line) dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych (Scena Kobiet – kobieca grupa teatralno-rozwojowa, Teatr po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralne dla dzieci od lat 6, grupa teatralna UTW w Toruniu). Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.
 
🔥 UWAGA 🔥
🎭 spotkania bezpłatne
🎭 spotkanie odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu na ulicy Szpitalnej 6 w dniu 18 września o 9.00 i potrwa około 90 minut.
🎭 liczba miejsc ograniczona; obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony
🎭 na zapisy czekamy do czwartku 16 września (do godz. 24.00)
🎭 Na zajęcia prosimy zabrać rzeczy i obuwie na przebranie.


Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55