Logo partnera
Dla dzieci  /  Edukacja  /  Muzyka i taniec

Audycja Muzyczna

  • Wydarzenie archiwalne: 24.10.2022
Miejsce:
Pałac MłodzieżyBydgoszcz, Jagiellońska 27
Audycje muzyczne w Pałacu Młodzieży są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie środowisk szkolnych dodatkowymi zajęciami dla uczniów z zakresu edukacji muzycznej. Staramy się, aby forma interaktywnych koncertów była jak najbardziej atrakcyjna i konkurencyjna. W tym celu wykorzystujemy mocne strony placówki, a są nimi m.in. doskonałe zaplecze techniczne, nowoczesna sala koncertowa, a przede wszystkim profesjonalna kadra dydaktyczna.

Audycje muzyczne adresowane są do dzieci będących na etapie wczesnoszkolnym i przedszkolnym, jako rozszerzenie wiadomości zdobytych na lekcjach i zajęciach. Warto podkreślić fakt, że odbiorcami naszych audycji są między innymi dzieci niepełnosprawne, a także pochodzące ze środowisk wykluczonych społecznie, które traktują muzyczne spotkania jako terapię i jednocześnie integrują się z uczniami z innych szkół.

Comiesięczne spotkania przybliżają dzieciom różne style i epoki muzyczne. Służą temu różnorodne środki przekazu: śpiew, gra na instrumentach, taniec, prezentacje multimedialne, zabawy integracyjne i konkursy z nagrodami. Dbamy o to, aby każdą audycję uatrakcyjnił występ artystów ze szkół muzycznych lub akademii muzycznej, a także grupy taneczne i wokalne z Pałacu Młodzieży. W ten sposób uczestnicy mogą poczuć wagę występu na żywo. Jednocześnie młodzi artyści występujący na scenie nabierają doświadczeń i dzielą się swoim talentem i pasją z rówieśnikami. Podczas każdej audycji uczniowie mobilizowani są do czynnego udziału w spotkaniu poprzez aktywne słuchanie metodą Batii Strauss, naukę utworów wokalnych, kanonów rytmicznych, prostych kroków tanecznych, czy też grę na instrumentach perkusyjnych.

Zgłoszenia przyjmuje Patrycja Cywińska-Gacka
tel. 52 321 00 81 wew. 324
tel. 660 448 499
p.cywinska-gacka@palac.bydgoszcz.pl

Źródło: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy