POLISH SOLOISTS
Muzyka i taniec

POLISH SOLOISTS

  • Wydarzenie archiwalne: 21.09.2021
Miejsce:
Filharmonia PomorskaBydgoszcz, Andrzeja Szwalbego 6

59. BYDGOSKI FESTIWAL MUZYCZNY PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ
Aleksander Dębicz - fortepian
Marcin Zdunik - wiolonczela
Magdalena Miśka-Jackowska - prowadzenie

 

 

Grażyna Bacewicz (1909-1969) - Koncert na orkiestrę smyczkową (1948)
Krzysztof Komeda (1931-1969) - Suita na wiolonczelę, fortepian i smyczki: Crazy Girl, Rosemary’s Baby, Svantetic
Arvo Pärt (*1935)Passacaglia, Spiegel im Spiegel, Fratres 
Max Richter (*1966) - On the Nature of Daylight
Samuel Barber (1910-1981) - Adagio

 

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl
oraz w kasie biletowej FP

Uprzejmie informujemy, że zakup biletu na koncert w Filharmonii Pomorskiej jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i stosowania regulaminu pod nazwą: „Warunki uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy podczas trwania epidemii SARS-CoV-2 COVID-19”. Niezastosowanie się do jego zapisów, szczególnie tych mówiących o konieczności zakrywania ust i nosa, skutkować może przerwaniem koncertu, wezwaniem służb porządkowych i wyproszeniem osób łamiących te zapisy oraz obciążeniem ich wszelkimi kosztami interwencji.

OBOWIĄZKOWA KARTA UCZESTNIKA KONCERTU>>

KLAUZULA COVID-19>>

REGULAMIN DLA MELOMANÓW>>

Przed każdym koncertem od Melomanów będziemy pobierać dane osobowe w postaci imienia, nazwiska oraz nr tel. kontaktowego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Dane udostępnione będą jedynie instytucjom uprawnionym ustawowo, w tym właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu.

Orkiestra założona w 2018 roku z inicjatywy Sebastiana Czai, który pełni funkcję dyrektora oraz koncertmistrza orkiestry. 
Polish Soloists to grupa wybitnych, pełnych pasji polskich artystów młodego pokolenia. Polish Soloists to synonim nowej jakości oraz kierunku współczesnej formy koncertu. Wszyscy muzycy Polish Soloists są solistami co sprawia, że jest to pierwsza w Polsce orkiestra o tak niepowtarzalnym profilu. Artyści są laureatami najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Zdobyli łącznie ponad 250 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Zespół o tak wysokim poziomie wykonawczym daje praktycznie nieograniczone możliwości w doborze repertuaru koncertowego, z czego korzystają zarówno sami muzycy jak również odbiorcy. Kierownictwo artystyczne nad orkiestrą piastuje wybitna polska skrzypaczka, Celina Kotz. W składzie orkiestry regularnie występują tacy artyści jak R. Kwaśnikowska, S. Wilga, S. Ślubowska, M. Gidaszewska, A. Krzyżak, P. Czarny, Z. Sosnowska , K. Wiśniewska czy J. Lewandowski. 
W repertuarze Polish Soloists znajdują się doskonale znane kompozycje cenionych na całym świecie kompozytorów, jak i utwory współczesne. Orkiestra ma za sobą polskie prawykonanie kompozycji M. Richtera. 
Polish Soloists współpracowała z wybitnymi artystami, m.in. Jonian Ilias Kadeshą, Marcinem Zdunikiem, Danjulo Ishizaką, Bartłomiejem Niziołem czy Alexandrem Sitkovetskim. Mają za sobą występy w całym kraju oraz za granicą, m. in. podczas Pila Festival, Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, Festiwalu Muzyki Romantycznej, na Zamku Królewskim w Warszawie, Studiu Polskiego Radia czy podczas Nocy Muzeów w Pracowni Jagi Hupało.
Partnerem Polish Soloists jest DevPark.

Aleksander Dębicz, pianista, kompozytor, laureat wielu konkursów. W 2015 na debiutanckiej płycie „Cinematic Piano” (Warner Classics) wydał cykl 12 własnych kompozycji inspirowanych sztuką filmową. Od tego czasu skomponował muzykę do filmów, słuchowisk i przedstawień teatralnych, nawiązując m. in. współpracę z Teatrem Polskim w Warszawie. Za muzykę do słuchowiska PR „Anna Karenina”, w reż. K. Michałkiewicz, otrzymał nagrodę na festiwalu Dwa Teatry 2019. Współtworzy duety z wybitnymi muzykami, z którymi opracował już kilka oryginalnych programów, opartych na muzyce klasycznej i improwizacji. Z Marcinem Zdunikiem nagrał m.in. album „Bach Stories” (Warner Classics), nominowany do Fryderyka 2018. Album artysty - „Invention” (Warner Classics został nominowany do Fryderyka 2019. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Elżbiety Tarnawskiej.
Więcej>>
Marcin Zdunik, wiolonczelista, solista i kameralista, pedagog. Dyrektor artystyczny Piła Festival & Academy. Improwizuje, aranżuje i komponuje. Nagradzany w międzynarodowych konkursach, uczestnik prestiżowych festiwali (BBC Proms, Progetto Martha Argerich, Chopin i Jego Europa).  Kształcił się u Andrzeja Bauera (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) i Juliusa Bergera (Leopold Mozart Zentrum, Augsburg). Wiedzę muzykologiczną zgłębiał podczas studiów w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem Szymona Paczkowskiego. Laureat Stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2016-2019). Prowadzi klasy wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W 2020 odebrał odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2021 otrzymał tytuł profesora sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne.
Więcej>>  

 



Źródło: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

ul. Andrzeja Szwalbego 6
85-080 Bydgoszcz
tel.: 52 321 04 67

Powiązane wydarzenia

02
kwietnia (wtorek), godz. 17:00

Szkło kontaktowe (impresaryjne)

06
kwietnia (sobota), godz. 19:00

Koncert z okazji 20-lecia Diecezji Bydgoskiej