Artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy. Twórcy ludowi i ich działalność.
Dziedzictwo  /  Edukacja

Artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy. Twórcy ludowi i ich działalność.

  • Wydarzenie archiwalne: 25.10.2023
Miejsce:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4

Wykład Anny Kornelii Jędrzejewskiej, kustosza w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, kierownika Pracowni Etnografii towarzyszący wystawie jubileuszowej Teraźniejszość czasu przyszłego przygotowanej z okazji stulecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim spotkania będzie tym razem twórczość osób pasjonujących się kulturą ludową. Przybliżone zostaną sylwetki najwybitniejszych twórców z naszego województwa m.in.: z Kujaw, Pałuk, Krajny i Borów Tucholskich, zajmujących się rzeźbą, malarstwem na szkle, haftem, zdobnictwem. Ich prace tworzą kolekcję etnograficzną Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Niespodzianką będzie możliwości bezpośredniej rozmowy z zaproszonymi gośćmi – twórcami ludowymi.

Anna Kornelia Jędrzejewska – kuratorka, muzealniczka, historyczka sztuki, edukatorka. Obecnie pracuje na stanowisku kustosza w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, gdzie jest kierownikiem Pracowni Etnografii. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje na dziedzictwie kulinarnym, szczególnie na piernikarstwie.

Wstęp: 7 zł od osobyŹródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy