Arlekinada 2023: Bolewski & Tubis - koncert
Muzyka i taniec

Arlekinada 2023: Bolewski & Tubis - koncert "Obywatel JAZZ"

  • Wydarzenie archiwalne: 23.03.2023
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2
Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet: Radosław Bolewski – wokal, perkusja oraz Maciej Tubis – fortepian i syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie.

Zespół wydał także dwie autorskie płyty: „Lunatyk” (2018) i „Bez końca” (2020), doskonale przyjęte przez publiczność i dziennikarzy muzycznych, a promując oba albumy zagrał blisko 100 koncertów.

Każdy ich występ jest wyjątkowy – improwizacja, przekaz i sceniczna synergia to elementy wyróżniające ich twórczość! Spotkania z publicznością dają im najwięcej satysfakcji, a na scenie tworzą tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet!

Kolejny projekt muzyczny – KONCERT „Obywatel Jazz” – umacnia pamięć o nieodżałowanym Grzegorzu Ciechowskim. Jego muzyka inkarnuje się w sztuce innych artystów. Bolewski i Tubis postanowili przypomnieć część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki. Usłyszymy niezapomniane „Odchodząc”, „Halucynacje”, „Nie pytaj o Polskę” czy „Tak… Tak…”. Z tym programem duet gościł m.in.: na antenie Radia 357, antenie radia TOK FM w programie „Kultura Osobista” czy w Programie Trzecim Polskiego Radia.

„Radosław Bolewski (perkusja, wokal) oraz Maciej Tubis (pianino) to niezwykły duet, który porywa słuchaczy w nieskończone przestworza, ofiarowując uczucie niczym nieograniczonej wolności – przynajmniej tej muzycznej. W ich muzyce są odniesienia do natury i kojarzące się z nią emocje, a wszystko razem naprawdę trudno zaszufladkować w jednym stylu i jednym duchu. Jest tu i improwizacja, jest alternatywa, wyrazisty rytm chwilami wręcz rockowy, są momenty bliskie poezji śpiewanej, ale i takie, w których myśli się o Grzegorzu Ciechowskim albo Małgorzacie Ostrowskiej. Ich muzyka przypomina też szereg skojarzeń mających uruchomić w odbiorcy określone obrazy, emocje, otworzyć zamknięte drzwi do kolejnych poziomów świadomości – jest bardziej filozofią zamkniętą w dźwięku niż muzyka służącą tylko do rozrywki, dociera pełniej i głębiej.” (źródło: https://tenpoznan.pl/poznan-bolewski-i-tubis-w-ck-zamek-co-to-byl-za-koncert/)

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

dzisiaj
⟶ stała

Askaukalis

13
sierpnia (wtorek), godz. 19:00

Skolim / Norbi | GETiNowrocław

01
października (wtorek), godz. 20:00

PAT METHENY zainauguruje 5. INO CLASSIC FESTIWAL 2024