Archeologia archeologii – wystawa czasowa
Dziedzictwo  /  Sztuki wizualne

Archeologia archeologii – wystawa czasowa

  • dzisiaj
    ⟶ DO 16.03
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Muzeum w BiskupinieBiskupin

„Archeologia archeologii” to czasowa wystawa prezentowana z okazji przypadającej w 2024 roku 90. rocznicy rozpoczęcia badań archeologicznych w Biskupinie.

Prezentowane na niej artefakty pochodzą zarówno ze zbiorów własnych, jak i zostały wypożyczone z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Wydziału Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz prywatnych kolekcji.

Udało się zgromadzić m.in.: dokumenty, sprzęt i archiwalną dokumentacją wykopaliskową, dawne pamiątki dla turystów, repliki i rekonstrukcje zabytków. Stanowią one świadectwo minionych wydarzeń i kanwę opowieści o burzliwej historii naszego muzeum.

Najstarszym prezentowanym zabytkiem jest dokument w języku niemieckim z 1897 roku, informujący o odnalezieniu kamiennej siekierki na terenie wsi Biskupin.

Najbardziej oryginalną pamiątką jest natomiast butelka z listem z połowy ubiegłego wieku, którą biskupińscy archeolodzy zostawili dla przyszłych pokoleń…

Kurator – Szymon Nowaczyk (MAB)

Wystawa otwarta jest do 16 marca 2025 r.Źródło: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie