Anna Szczęsna gościem biblioteki
Wstęp wolny  /  Literatura

Anna Szczęsna gościem biblioteki

  • Wydarzenie archiwalne: 21.09.2023
Miejsce:
Miejska Biblioteka PublicznaWłocławek, Warszawska 11

Anna Szczęsna, to urodzona we Włocławku autorka powieści obyczajowych i opowiadań grozy, obecnie mieszka w Toruniu. Całe życie związana z książkami – z wykształcenia i zawodu bibliotekarka, teraz skupiła się zawodowo wyłącznie na pisaniu. W 2018 roku została nagrodzona Laurem Prezydenta Miasta Włocławek za całokształt twórczości oraz upowszechnianie kultury.

Kocha rośliny, las i długie spacery, książki i filmy. Jest autorką ponad 20 powieści, szczególnie cenioną za pełne ciepła i zrozumienia oraz empatii opisy relacji międzyludzkich. W swoich tekstach lubi wracać do miejsc, z którymi była związana i tak np. akcja „Przystani nad Wisłą” dzieje się głównie we Włocławku. Jej najnowsza powieść to wydane w czerwcu „Lato z Ritą”.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy… Lisbeth Salander jest wciąż jedną z najulubieńszych postaci literackich pisarki, jaki jest jej ulubiony przepis na danie wegetariańskie, albo o czym będzie jej następna książka – zapraszamy!

Spotkanie autorskie z Anną Szczęsną w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze” odbędzie się 21 września o godz. 17:00, w sali kameralnej biblioteki przy ul. Warszawskiej 11/13. Gwarantujemy czas spędzony w sympatycznym towarzystwie, ciekawie i w dobrych humorach.

Zapraszamy również na strony autorskie Ani – na Facebooku: Anna Szczęsna – książki, które same się czytają oraz profil na Instagramie: @anna_szczesna_autorka.
I – jak zawsze – do naszego katalogu oraz bibliotek, po książki Ani i nie tylko:
https://tinyurl.com/s3mxjruk
Do zobaczenia!
Tekst: Emila SzczepańskaŹródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku

Powiązane wydarzenia

22
lipca (poniedziałek), godz. 12:00

Biblioteka na wakacjach

23
lipca (wtorek), godz. 10:00

Biblioteka na wakacjach

23
lipca (wtorek), godz. 11:00

Biblioteka na wakacjach

24
lipca (środa), godz. 10:00

Biblioteka na wakacjach

24
lipca (środa), godz. 11:00

Biblioteka na wakacjach