<i>Anioły ze szkoły</i>, wystawa
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Anioły ze szkoły, wystawa

  • Wydarzenie archiwalne: 17.06.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Ośrodek Czytelnictwa Chorych i NiepełnosprawnychToruń, ul. Szczytna 13
Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych zapraszają na wystawę Anioły ze szkoły. Ekspozycja będzie czynna od 16 czerwca do 16 sierpnia 2023 r. Rysunki, tkaniny i ceramiczne plakiety inspirowane postaciami aniołów można oglądać w galerii OCCiN przy ul. Szczytnej 13.

Prace prezentowane w galerii OCCiN powstawały przez cały rok szkolny. Zostały wykonane przez dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną uczestniczące w zajęciach przysposabiających do pracy. Organizatorzy zajęć pytali twórców o to, czym są anioły. Zastanawiające, że postaci niewidzialnych Opiekunów są powszechnie uznawane także poza obszarem religii i wiary, z którego się wywodzą. Jakby w każdym – także i w nas, była naturalna potrzeba wiary w to, że strzeże nas Ktoś dobry, czuły i ofiarny. Ktoś bliski tak bardzo, że ma nasze rysy twarzy i ludzką postać. Ceramiczne plakiety aniołów są swoistymi autografami każdego z twórców. Z kolei rysunki prezentowane na wystawie były inspirowane twórczością Andrieja Rublowa, najwybitniejszego malarza ruskiego przełomu XIV i XV w. Tkaniny to efekt pracy zespołowej przy ramie tkackiej.

Prace zgromadzone na wystawie można oglądać w godzinach otwarcia Ośrodka.

Więcej informacji: 56 622 87 14

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42