ANDRZEJ GÓRAJEK I HALINA GÓRAJEK – JACHTEM KU DALEKIEJ PÓŁNOCY

ANDRZEJ GÓRAJEK I HALINA GÓRAJEK – JACHTEM KU DALEKIEJ PÓŁNOCY

  • Wydarzenie archiwalne: 18.11.2022
Miejsce:
Miejska Biblioteka Publiczna w ŚwieciuŚwiecie, ul. Sienkiewicza 4
Umiejętne manewrowanie pomiędzy górami lodowymi, w krze, bieżąca naprawa wszystkiego co ulega uszkodzeniu, przewidywanie tego co może się stać. To wszystko pozwoliło naszym prelegentom na opłynięcie archipelagu Svalbard i dodatkowo opłynięcie największej jego wyspy – Spitsbergenu oraz dopłynięcie do 82°32´ szerokości geograficznej północnej. To czwarty rezultat w światowym żeglarstwie polarnym. W trakcie prelekcji w Świeciu nasi goście opowiedzą również o niezwykłym rejsie wzdłuż wybrzeża Grenlandii osiągając 79°40´ szerokości geograficznej północnej.

Halina i Andrzej Górajek są jednym z niewielu małżeństw, które od 40 lat wspólnie pływa, pracuje i jest zakochane w Arktyce. Jacht jest dla nich tym pierwszym i najważniejszym domem. Poznali się na jachcie i tak już zostało. Zarazili własne dzieci swoją pasją. Oboje chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, wiedzą.

ANDRZEJ GÓRAJEK – mgr inż. energetyki okrętowej oraz budowy jachtów, kapitan jachtowy i kapitan motorowodny. Egzaminator, instruktor i trener żeglarski. Z żeglarstwem związany od 1974 r., ogółem pokonał 180.000 Mm. Doświadczenie w rejonie polarnym to ok 900 dni żeglugi na jachcie.

HALINA GÓRAJEK – mgr historii, technik obsługi ruchu turystycznego, kapitan jachtowy i kapitan motorowodny. Egzaminator, instruktor i trener żeglarski. Z żeglarstwem morskim związana od 1982 r. Łączny staż to ca 28.000 Mm, w tym ok. 9.000 Mm w rejonie polarnym. W wyprawach często łączy funkcję II oficera i „kuka”. Z doświadczenia wie, że dobre jedzenie to równie ważny element rejsów, jak to co się zobaczy.

Piątek, 18 listopad 2022 , 18:30 - 19:30

Wydarzenie w ramach 6. edycji Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2022

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

ul. Sienkiewicza 4
86-100 Świecie
tel.: 523334810