Logo partnera
Muzyka i taniec

ALL YOU NEED IS BACH – Recital organowy Camerona Carpentera

  • Wydarzenie archiwalne: 19.09.2021
Miejsce:
Filharmonia PomorskaBydgoszcz, Andrzeja Szwalbego 6

59. BYDGOSKI FESTIWAL MUZYCZNY PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ


Magdalena Miśka-Jackowska prowadzenie


 
Johann Sebastian Bach, Modest Musorgski


 


 


Bilety do nabycia na www.bilety24.pl

oraz w kasie biletowej FPUprzejmie informujemy, że zakup biletu na koncert w Filharmonii Pomorskiej jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i stosowania regulaminu pod nazwą: „Warunki uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy podczas trwania epidemii SARS-CoV-2 COVID-19”. Niezastosowanie się do jego zapisów, szczególnie tych mówiących o konieczności zakrywania ust i nosa, skutkować może przerwaniem koncertu, wezwaniem służb porządkowych i wyproszeniem osób łamiących te zapisy oraz obciążeniem ich wszelkimi kosztami interwencji.


OBOWIĄZKOWA KARTA UCZESTNIKA KONCERTU>>


KLAUZULA COVID-19>>


REGULAMIN DLA MELOMANÓW>>


Przed każdym koncertem od Melomanów będziemy pobierać dane osobowe w postaci imienia, nazwiska oraz nr tel. kontaktowego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Dane udostępnione będą jedynie instytucjom uprawnionym ustawowo, w tym właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu.„Jeden z nielicznych muzyków, którzy zmieniają oblicze swojego instrumentu, łamiąc kulturowe tabu i kalając święte zasady muzyki klasycznej” - pisał „The Los Angeles Times” o Cameronie Carpenterze, jednym z najbardziej utalentowanych organistów na świecie. Ze swoją wyjątkową muzykalnością, nieskończonymi możliwościami technicznymi i pionierskim duchem, ten niezwykły amerykański organista już odciska swój ślad na najnowszej historii muzyki. Cameron Carpenter to muzyk wszechstronny, który łamie stereotypy związane z muzyką organową i budzi kontrowersje swoją odwagą interpretacji dzieł klasycznych. Jego repertuar obejmuje kompletne dzieła Bacha, Czajkowskiego czy Wagnera, ale też wiele innych transkrypcji utworów nie tylko na organy. Był pierwszym organistą, który został nominowany do nagrody Grammy za swój debiutancki krążek „Revolutionary”. Artysta występuje na estradach całego świata, w tym berlińskiej Filharmonii, wiedeńskim Konzerthaus, Melbourne Town Hall czy Sali Koncertowej im. Czajkowskiego w Moskwie. Dokonał transkrypcji ponad 100 utworów na organy, sam także komponuje oryginalne dzieła. Od 2014 koncertuje na własnym instrumencie „International Touring Organ” (ITO), światowej klasy mobilnych, cyfrowych organach.

Urodził się w 1981 w Pensylwanii w USA.  W wieku 11 lat został członkiem American Boychoir School.  Ukończył kompozycję i organy na University of North Carolina School of the Arts. W latach 2000-2006 studiował w Juilliard School w Nowym Jorku i pobierał jednocześnie lekcje gry na fortepianie.

Więcej>>  Źródło: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

ul. Andrzeja Szwalbego 6
85-080 Bydgoszcz
tel.: +52 321 04 67

Powiązane wydarzenia

10
lutego (piątek), godz. 19:00

Rossen Gergov & Matilda Lloyd

11
lutego (sobota), godz. 10:30

137. Od brzuszka do uszka maluszka

11
lutego (sobota), godz. 11:00

Akademia WioliMisia

11
lutego (sobota), godz. 12:30

137. Od brzuszka do uszka maluszka

11
lutego (sobota), godz. 12:45

Akademia WioliMisia