Aimable Mugabo | Świat to za mało | Wernisaż wystawy
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Aimable Mugabo | Świat to za mało | Wernisaż wystawy

  • Wydarzenie archiwalne: 24.04.2024
Miejsce:
WOAK – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Młyn Kultury)Toruń, ul. Kościuszki 75-77

W ramach naszego cyklu „Świat to za mało” zapraszamy na wernisaż wystawy Aimable’a Mugabo. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zapoznania się z jego twórczością, charakteryzującą się perfekcyjnym wykończeniem oraz delikatną naturą kompozycji.

Artysta zgłębia pojęcie abstrakcji i w nostalgiczny sposób opowiada swoje historie. Bada tym samym dynamikę piękna i niedoskonałości. Wykorzystuje do tego różnorodne kształty i kolory, których kompozycja pozwala na pominięcie barier w odbiorze sztuki. Jego twórczość nie przedstawia realnego świata. Jest tylko złudzeniem pozwalającym na wyczarowanie takiego świata w naszej wyobraźni, jaki sami uchwycimy.

Aimable Mugabo jest artystą z Rwandy mieszkającym obecnie w Polsce. Aktualnie studiuje w Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Często wykorzystuje jako tworzywo różne surowce odnawialne, jak chociażby stare gazety z których, przy pomocy nowoczesnych technik, tworzy piękne rękodzieła. Kreuje swoją sztukę w zgodzie z naturą.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i angielskim.

Partnerami wydarzenia są Fundacja Emic, Uniwersytet WSB Merito oraz Kopernikańskie Centrum Integracji UMK.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu