9 października 2021 r. <br>godz. 11:30
Wstęp wolny  /  Dla dzieci

9 października 2021 r.
godz. 11:30

  • Wydarzenie archiwalne: 09.10.2021
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8

Łapacze dźwięków to cykliczne spotkania skierowane do dzieci w wieku 7-11 lat*.  Wspólnie będziemy tworzyć spontaniczną orkiestrę instrumentów znanych i nieznanych. Warsztaty pozwolą dzieciom odkrywać i wzmacniać twórczy potencjał w atmosferze porywającej zabawy. Podczas zajęć będziemy podróżować po różnych stylach i gatunkach muzycznych, poznamy kolejne obszary wielkiego terytorium, jakim jest muzyka.
Do tworzenia melodii i piosenek posłużą nam nie tylko instrumenty, ale też rozmaite przedmioty codziennego użytku, w których nierzadko kryje się ogromny potencjał muzyczny. Zachęcamy do zabrania ze sobą wszystkiego, co wydaje dźwięki - nasza orkiestra przyjmie pod skrzydła każdego muzykanta!

Każde spotkanie stanowi odrębną całość i można do nas dołączyć w dowolnym momencie.

Zajęcia skierowane są do dzieci o różnym stopniu zaawansowania instrumentalnego, także do tych bez wcześniejszych doświadczeń muzycznych.

*Sugerowany wiek przez prowadzącego. Rodzic może zapisać dziecko w dowolnym wieku dokonując indywidualnej oceny możliwości jego udziału w zajęciach.

🔥 UWAGA 🔥

  • spotkania płatne – 5 złotych (do wpłacenia na konto WOAK-u)
  • rozpoczęcie 9 października 2021 r., o godz. 11:30 (czas ok. 60 min). 
  • liczba miejsc ograniczona; obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony
  • na zapisy czekamy do czwartku 7 października (do godz. 24.00)

WIĘCEJ INFORMACJI:
Grzegorz Kaźmierski
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Zajęcia prowadzi:
Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 roku z ramienia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, a jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą. Ich najnowszą wspólną realizacją jest spektakl „Królowa Maab”, którego premiera miała miejsce podczas Festiwalu Czasu Wolnego LABA w Warszawie. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.

 Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55