3 GRUDNIA: Wieczór Toruński. Zjawiska pogodowe w hanzeatyckim Toruniu
Dziedzictwo  /  Edukacja / warsztaty

3 GRUDNIA: Wieczór Toruński. Zjawiska pogodowe w hanzeatyckim Toruniu

  • Wydarzenie archiwalne: 03.12.2024
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8

Towarzystwo Miłośników Torunia zaprasza na kolejny Wieczór Toruński. Poświęcimy go historii klimatu i pogody w Toruniu. 3 grudnia w Książnicy Kopernikańskiej prof. Piotr Oliński opowie o meteorologicznych uwarunkowaniach rozwoju miasta - wielkich burzach i ulewach, tragicznych powodziach, surowych mrozach i śnieżycach oraz innych ekstremalnych zjawiskach pogodowych, które nawiedzały miasto w średniowieczu i czasach nowożytnych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Prof. Piotr Oliński pracuje na Wydziale Nauk Historycznych UMK, specjalizuje się w historii średniowiecza oraz historii klimatu i  zjawisk pogodowych.

Wieczór Toruński odbędzie się dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Organizatorami spotkania są:  Towarzystwo Miłośników Torunia i Książnica Kopernikańska w Toruniu.



Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 06.06

Barwny świat cały

dzisiaj
godz. 11:00–19:00

Kiermasz w Bibliotece Chełmionka

16
kwietnia (środa), godz. 11:00–15:00

Kiermasz w Bibliotece Chełmionka

24
kwietnia (czwartek)
⟶ DO 09.05

Obrazy poezją malowane

26
kwietnia (sobota), godz. 09:50

Biblioteki Torunia oraz Kurioza Książnicy