27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL NOVA MUZYKA I ARCHITEKTURA: Wieczór azjatycki
Muzyka i taniec

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL NOVA MUZYKA I ARCHITEKTURA: Wieczór azjatycki

  • Wydarzenie archiwalne: 28.07.2023
Miejsce:
CKK JordankiToruń, Al. Solidarności 1-3
BILET: 40 ZŁ

WYSTAPIĄ:

Soyung Yu (Korea Płd.) - sopran
Dabyeot Youth Winds Orchestra (Korea Płd.)
Jeon Gae Jun (Korea Płd.) - dyrygent
Małgorzata Lisecka - prowadzenie

W PROGRAMIE:

T. Akira - Procession to Peace
J. Newton (arr. S. Yagisawa) - Amazing Grace
R.W. Smith - Myeongryang Sea Battle
M. Kamen - Band of Brothers
R. Kernen - A Morricone Portrait
T. Mashima - Takarajima
S. Richards - It's Raining Men
D. Shimizu - Jasper

Gwiazdą wieczoru będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dabyeot, grupa muzyczna z Hamyang w Korei Południowej. Nazwa zespołu, „dabyeot”, w języku koreańskim oznacza w wolnym tłumaczeniu „miejsce skąpane w ciepłym słońcu”. Orkiestra powstała w 2005 roku dzięki dobrowolnej inicjatywie młodych ludzi: uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów. Przełomowym wydarzeniem dla grupy okazało się zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu JIWEF 2009 w Jeju Art Center. Występ ten otworzył zespołowi drzwi do udziału w wielu znaczących wydarzeniach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Obecnie grupa liczy około 80 członków, a jej główną misję stanowi promocja i wspomaganie rozwoju orkiestr dętych na całym świecie. Orkiestra wykona dla publiczności m.in. utwory znanych japońskich kompozytorów takich jak: Toda Akira, Satoshi Yagisawa, Toshio Mashima i Daisuke Shimizu, a instrumenty dęte w rękach uzdolnionych muzyków z pewnością zaproszą uczestników na fascynujące spotkanie z kulturą Dalekiego Wschodu.


JEON GAE JUN -  DYRYGENT

Koreański dyrygent, odebrał wszechstronne wykształcenie muzyczne: jest absolwentem Wydziału Muzyki Narodowego Uniwersytetu Changwon, uzyskał również dyplomy Rosyjskiej Akademii Muzycznej Gnesin (klarnet) w Moskwie, a także Rostowskiego Konserwatorium Państwowego (dyrygent). Obecnie jest nauczycielem w Liceum Sztuk Pięknych w Busan, wykłada również na Wydziale Muzycznym w Szkole Wyższej. Jest członkiem wielu różnych zespołów muzycznych: Orkiestry Rozrywkowej w Kyungnam, kwintetu instrumentów dętych drewnianych w Changwon, Zespołu Tutti w Changwon i Miejskiej Orkiestry Symfonicznej. Jest również dyrygentem Orkiestry Dętej Jinju, a także gościnnym dyrygentem Bułgarskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej i Krajowskiej Orkiestry Symfonicznej „Otlenia”. Pełni funkcję stałego dyrygenta Młodzieżowej Orkiestry Dętej Dabyeot w Hamyang. Pozostaje aktywny także jako dyrygent Orkiestry Liceum Sztuk Pięknych w Busan oraz gościnny dyrygent Orkiestry Symfonicznej w Pitesti.

SOYUNG YU - SOLISTKA

Koreańska sopranistka, w 1991 roku wyjechała do Wiednia, w którym podjęła studia na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych u prof. Ralfa Döringa. Ukończyła naukę w klasie opery pod przewodnictwem prof. Curta Malma i w klasie śpiewu pod opieką prof. Normana Shetlera. Przez wszystkie lata edukacji wielokrotnie występowała solo i z orkiestrami na znanych muzycznych wydarzeniach w Niemczech, Korei Południowej, Austrii i na Węgrzech. Solistka ma na swoim koncie występy na scenach najsłynniejszych oper: w Operze Wiedeńskiej, Volksoper w Wiedniu, Teatro Filarmonico w Weronie, a także Rumuńskiej Operze Narodowej w Klużu-Napoce.

Źródło: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Aleja Solidarności 1-3
87-100 Toruń
tel.: 56 643 19 20

Powiązane wydarzenia

29
września (piątek), godz. 17:00

Koncert Tre Voci – My way

29
września (piątek), godz. 20:00

Koncert Tre Voci – My way

30
września (sobota), godz. 19:00

KAYAH & MARCIN WYROSTEK & COLORIAGE w ETHNO PROJECT

01
października (niedziela), godz. 17:00

Brzmienia Uniwersum #2 / Inauguracja 45. sezonu artystycznego