Dźwiękowe inhalacje
Wstęp wolny  /  Teatr / Kabaret

Dźwiękowe inhalacje

  • Wydarzenie archiwalne: 25.03.2022
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8
Dźwiękowe inhalacje (1 h zegarowa) – performatywne czytanie tekstu dramatycznego przez osoby należące do działających w Toruniu grup teatralnych.

Podczas marcowych inhalacji zanurzymy się w tekst teatralny, który zaprezentujemy w wyjątkowej odsłonie. Przyjdź, rozsiądź się wygodnie, zamknij oczy, by wsłuchać się w słowno-dźwiękową opowieść teatralną. Tym razem do wspólnego czytania zaprosiliśmy osoby z grup teatralnych działających w Toruniu i okolicach oraz tych, którzy ukochali teatr. W ten sposób, jednocząc siły podczas wspólnego wydarzenia, uczcimy Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada 27 marca. A wszystko to przy zaskakujących dźwiękach, podbijających emocje z przedstawianej historii.

Dźwiękowe inhalacje to eksperyment słowno-muzyczny oparty na spontaniczności i doświadczaniu przywoływanej historii. W kameralnej atmosferze, łącząc graną na żywo muzykę z performatywnym czytaniem, zaprosimy Was do wspólnej dźwiękowej podróży. Każde spotkanie stworzy przestrzeń, w której głos i improwizacja muzyczna pozwolą zanurzyć się w opowieści. Inhalujemy tym, co nam w duszy gra - tekstami epickimi, lirycznymi czy dramatycznymi.

UWAGA!

  •  spotkanie bezpłatne

  •  spotkanie rozpocznie się 25 marca 2022 r. o godzinie 19.00 i potrwa godzinę.

  •  liczba miejsc ograniczona – limit uczestników – 12 osób

  •  obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony

  •  na zapisy czekamy do czwartku 24 marca


WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska – tel. 56 652 27 55
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
Grzegorz Kaźmierski – tel. 56 652 27 55
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl

ZAJĘCIA POPROWADZĄ:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty (również on-line) dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych ( Scena Kobiet – kobieca grupa teatralno-rozwojowa , Teatr po pracy dla dorosłych w każdym wieku , Laboratorium teatralne dla dzieci od lat 6, grupa teatralna UTW w Toruniu). Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.

Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 roku z ramienia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, a jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą. Ich najnowszą wspólną realizacją jest spektakl „Królowa Maab”, którego premiera miała miejsce podczas Festiwalu Czasu Wolnego LABA w Warszawie. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55