Dariusz Chrobak. Spotkanie autorskie
Wstęp wolny  /  Literatura

Dariusz Chrobak. Spotkanie autorskie

  • Wydarzenie archiwalne: 22.02.2024
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8

W czwartek, 22 lutego, gościem Książnicy Kopernikańskiej będzie Dariusz Chrobak. Na spotkanie z twórcą zaprasza Toruński Klub Poetów. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Dariusz Chrobak debiutował na początku lat 90. Przyznaje, że największy wpływ miała wtedy na niego Lipnowska Grupa Literacka, do której dołączył w 1991 r. Tak wspomina ten czas: - Comiesięczne spotkania trwały czasem do północy - dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, pisaliśmy całkiem niezłe wiersze.

Trzy pierwsze tomiki poetyckie wydał pod egidą Klubu Nauczycielskiego we Włocławku. Pierwszy - "Dialog także z sobą" (1991) to zbiór "wierszy emocjonalnych - o mikrokosmosie, rodzinie, uczuciach, dzieciach, erotyki". Drugi - "Nanizanie słów" (1993) jest efektem "obsesji słowotwórczych, rozpoznawania znaczeń, zabawy słowem". Z kolei w "Strofowaniu słów" z 1997 znalazły się teksty będące połączeniem "wierszy słowotwórczych - (czyli strofowanych jako kontynuacji nanizania) z regionalnymi".

Nakładem Lipnowskiej Grupy Literackiej wyszły dwie kolejne książki poetyckie Dariusza Chrobaka: "Toki słów" (2005) i "Potoki słów" (2006).

Poeta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, które otrzymał w konkursach literackich. Oprócz wierszy pisze również prozę - legendy, baśnie, opowiadania i bajki. Prywatnie jest nauczycielem historii i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Czernikowie.

Fot. Paweł Oleszczuk / oleszczuk.artŹródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42

Powiązane wydarzenia